خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اخبار داغ / انفجار در سامرا | ۱۶ آبان ۹۵ | شهید شدن ۱۰ ایرانی
انفجار در سامرا | 16 آبان 95

انفجار در سامرا | ۱۶ آبان ۹۵ | شهید شدن ۱۰ ایرانی

انفجار در سامرا ۱۶ آبان ۹۵

انفجار در سامرا شهید شدن ۱۰ ایرانی

انفجاردر سامرا | 16 آبان 95

انفجار در سامرا امروز ۱۶ آبان ۹۵

بر اثر دو انفجار انتحاری در شهرهای تکریت و سامرا در عراق دستکم ۲۱ نفر کشته شده‌اند.رسانه‌های ایران به نقل از مقامات سازمان حج و زیارت گزارش می‌دهند که ۱۰ ایرانی در بین قربانیان این انفجارها هستند.

دانشیار نماینده سازمان حج و زیارت کشورمان در عراق در این باره گفته است: زائران در حال پیاده شدن از اتوبوس در پارکینگ سامرا بودند که همزمان آمبولانس حامل عامل انتحاری به طرف آنها حرکت و پس از انفجار، منجر به شهادت ۱۰ زائر ایرانی شد.
در پی این انفجار پلیس شهر سامراء به سرعت اعلام وضعیت اضطراری کرده و قوانین منع آمد و شد برقرار شده است. اعلام وضعیت اضطراری پس از آن صورت گرفت که اطلاعاتی به نیروهای امنیتی داده شد مبنی بر اینکه تروریست‌های داعش خودروهای انفجاری دیگری نیز به سوی سامراء گسیل کرده‌اند.
در حالی که نیروهای عراقی در جنوب شهر موصل به ۴ کیلومتری شهر رسیده‌اند و در داخل شهر نیز نیروهای یگان مبارزه با تروریسم توانسته‌اند پیشروی خوبی داشته باشند، نیروهای داعش دست به عملیات‌های ایذائی و حملات تروریستی به شهرهای دیگر زده‌اند تا از حجم فشارها در جبهه موصل بکاهند.

این انفجارها همزمان است با عملیات نیروهای عراقی علیه گروه موسوم به داعش در موصل.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق که روز گذشته (شنبه ۵ نوامبر) از نیروهای ارتش در نبرد موصل بازدید می‌کرد گفت که این شهر به زودی از کنترل شبه‌نظامیان داعش در خواهد آمد.

داغ ترین خبر ها از انفجار امروز در سامرا

مطلب پیشنهادی

تاریخ انتخابات 96 ریاست جمهوری

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۳۹۶

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۶ تاریخ انتخابات ۹۶