خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اخبار داغ / انفجار در کربلا امروز | انفجار تروریستی کربلا دوشنبه ۲۵ ابان
انفجار در کربلا امروز دوشنبه 25 ابان

انفجار در کربلا امروز | انفجار تروریستی کربلا دوشنبه ۲۵ ابان

انفجار در کربلا امروز دوشنبه ۲۵ ابان

انفجار تروریستی کربلا

انفجار در کربلا دوشنبه 25 ابان

انفجار در کربلا امروز

انفجار تروریستی در ۸۰ کیلومتری کربلا و در منطقه عین‌التمر رخ داده است.این انفجار نه در مسیر زائران، بلکه در یک خانه انجام شده و طبق اخبار اولیه در این انفجار هشت نفر شهید شده‌اند.

پلیس استان کربلا اعلام کرد که امروز ۲۴ آبان در انفجار یک عامل انتحاری در غرب این شهر، دست‌کم ۱۱ نفر شهید شده‌اند.
همچنین شش تروریست انتحاری صبح امروز سعی داشتند از منطقه عین‌التمر حد فاصل استان انبار که در صد و بیست کیلومتری غرب کربلا واقع است وارد این شهر شوند، اما نیروهای امنیتی انها را ردیابی و پنج انتحاری را قبل از منفجر کردن خود به قتل رساند.طبق اعلام مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت ایران، این انفجار در مسیر زائران ایرانی نبوده و همه زائران ما در سلامت کامل به سر می برند.

بسته شدن مرز مهران

ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از ما درخواست کرده که به مدت ۷۲ ساعت مسیر به سمت مرز مهران بسته شود، خاطرنشان کرد: ولی ما اعلام کردیم امروز و فردا وضعیت مهران را کنترل می‌کنیم تا شرایط به وضعیت عادی بازگردد. ما اگر توانستیم افراد غیرمجاز را از مرز مهران خارج کنیم، دیگر ممنوعیتی برای عبور از مرز مهران نخواهیم داشت. البته الان هم مرز مهران باز است و زائرانی که ویزا دارند به تدریج از مرز خارج می‌شوند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین گفت: حدود سه تا هشت هزار نفر برآورد ما از افراد فاقد ویزا در مرز مهران است که ما وسایل جابه‌جایی آنها را آماده کرده‌ایم تا آنها را از منطقه خارج کنیم.

مطلب پیشنهادی

تاریخ انتخابات 96 ریاست جمهوری

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۳۹۶

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۶ تاریخ انتخابات ۹۶