خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اخبار داغ / بلک فرایدی در ایران واقعیت دارد+ جزئیات
بلک فرایدی در ایران

بلک فرایدی در ایران واقعیت دارد+ جزئیات

بلک فرایدی در ایران واقعیت دارد

خبر های داغ از بلک فرایدی در ایران

بلک فرایدی در ایران

جزئیات بلک فرایدی در ایران

بلک فرایدی یا جمعه سیاه، جمعه پس از روز شکرگزاری یا تنکزگیوینگ در آمریکا است که معمولا با حراج های بزرگ سالانه همراه است.
فروشگاهها در این روز معمولا بهای اجناس خود را به طرزی باور نکردنی کاهش می دهند و همین امر باعث هجوم خریداران به فروشگاهها می شود. به طوری که مردم از شب قبل جلوی مراکز خرید می خوابند و با وجود اینکه این روز تعطیل نیست،

اما کارمندان حق دارند که در این روز به دنبال خرید های خود بروند.
اما تفاوت این آخرین جمعه ماه نوامبر با سایر روزها چیست؟ در Black Friday اجناس فروشگاه ها تخفیف های عمده ای می خورند. برای مثال شما می توانید یک سینمای خانگی را با نصف قیمت روز قبل خریداری کنید. این تخفیف هم شامل وسایل الکترونیکی و هم غیر الکترونیکی است. از نظر روانشناسی و علم بازاریابی تکنیک هایی که فروشنده ها در این روز به کار می برند باعث می شود آن ها فروش فوق العاده ای داشته باشند.

بلک فرایدی در ایران

هرچند که کمپانی های غربی برای ترویج و تبلیغ بلک فرایدی ناچار هستند از گزاره هایی همچون «نزدیکی به پایان سال میلادی»، «تسهیل خرید کریسمس» و موارد مشابه استفاده کنند؛ اما برخی فروشگاههای ایرانی صرفا با عنوان «برگزاری بلک فرایدی همزمان با دیگر کشورهای دنیا» اقدام به برگزاری بلک فرایدی ایرانی کرده اند! یعنی اینجا دیگر مهم نیست که چرا قرار است حراج ویژه برگزار شود! همین که در غرب بلک فرایدی برگزار می شود، کافی است تا در ایران هم برای ۶ آذرماه روز بلک فرایدی راه اندازی کنیم!
یک شرکت فروش اینترنتی در تبلیغاتی گسترده روز ۶ آذر را «بلک فرایدی» ایرانی معرفی کرده و اقدام به برگزاری حراج گسترده کرده است. حراجی که مشابه مدل های غربی اکثرا شامل محصولات الکترونیک و البسه است.

مطلب پیشنهادی

تاریخ انتخابات 96 ریاست جمهوری

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۳۹۶

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۶ تاریخ انتخابات ۹۶