خانه / فرهنگ و هنر / بیوگرافی / جواد خدادادی | بیوگرافی جواد خدادادی بازیگر سریال اینه
بیوگرافی جواد خدادادی

جواد خدادادی | بیوگرافی جواد خدادادی بازیگر سریال اینه

بیوگرافی جواد خدادادی بازیگر سریال اینه

زندگینامه جواد خدادادی

بیوگرافی جواد خدادادی

جواد خدادادی بازیگر سریال اینه

جواد خدادادی متولد سال ۱۳۲۳ در تهران است هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون در ایران بود.جواد خدادادی در سال ۱۳۲۳ در تهران به دنیا آمد. ابتدا کارمند ادارهٔ تئاتر بود اما به واسطهٔ استعداد و علاقه‌مندی به بازیگری، به دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک راه یافت و پس از آن وارد عرصهٔ هنرپیشگی شد.

شروع فعالیت هنری وی از اواخر دههٔ پنجاه و اوائل دههٔ شصت با بازی در تله تئاترهای مختلف از جمله «در شاهراه»، «دکتر کنوک» و تئاتر تلویزیونی «دکتر فاستوس» به کارگردانی ایرج راد بود

پس از انقلاب ایران، در میانهٔ دههٔ هفتاد، در سریال تلویزیونی «آینه» به کارگردانی غلامحسین لطفی، بسیار خوش درخشید و به اوج محبوبیت دوران بازیگری‌اش دست یافت.

به دنبال آن، وی در نقش‌های متفاوتی ظاهر شد که از آن میان می‌توان به نقش ابوذر غفاری در سریال تلویزیونی امام علی (ع) به کارگردانی سید داود میرباقری اشاره کرد. او بیشتر ایفاگر نقش‌های مکمل بود.

بازیگر سریال آینه كه ۸ سال پیش برای مداوای بیماری همسرش به آلمان رفته بود، بهار سال ۱۳۸۷به ایران بازگشت و تصمیم به ادامه فعالیت در عرصه هنر گرفت اما به دلیل حاد شدن ناراحتی قلبی خود به آلمان بازگشت ولی متاسفانه در شهریور همان سال در پی عارضهٔ قلبی در بیمارستانی در دورتموند آلمان درگذشت و در همان جا به خاک سپرده شد.

مطلب پیشنهادی

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه | سن گوگوش چند ساله | سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش گوگوش متولد چه سالیه