خانه / مطالب و دانستنی ها / ایا میدانید / دستور بمباران هیروشیما توسط چه کسی صادر شد
دستور بمباران هیروشیما توسط چه کسی صادر شد

دستور بمباران هیروشیما توسط چه کسی صادر شد

دستور بمباران هیروشیما توسط چه کسی صادر شد

توسط چه کسی دستور بمباران هیروشیما صادر شد

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d8%a8%d9%85%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%87%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b4%db%8c%d9%85%d8%a7

دستور بمباران هیروشیما

بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا، علیه امپراتوری ژاپن انجام گرفتند. در این دو عملیات، دو بمب اتمی به فاصله ۳ روز بر روی شهرهای هیروشیما و ناگازاکی انداخته شد که باعث ویرانی و کشتار گسترده شهروندان این دو شهر گردید.

حدود ۲۲۰٬۰۰۰ نفر در اثر این دو بمباران اتمی جان باختند که بیشتر آنان را شهروندان غیرنظامی تشکیل می‌دادند.بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ نفر بلافاصله هنگام بمباران کشته شدند و بقیه تا پایان سال ۱۹۴۵ بر اثر اثرات مخرب تشعشعات رادیواکتیو جان خود را از دست دادند.

بمباران هسته‌ای هیروشیما و ناگازاکی تا به امروز تنها موارد استفادهٔ جنگی از سلاح هسته‌ای در جهان است.پس از این دو بمباران، دولت ژاپن تسلیم شد.

ترومن سی و سومین رئیس جمهور آمریکا از حزب دموکرات بود.

ترومن که در سال ۱۹۴۴ به عنوان معاون فرانکلین روزولت کار در دستگاه اجرایی آمریکا را آغاز کرده بود، پس از مرگ ناگهانی وی ریاست این دستگاه را بر عهده گرفت. در سال ۱۹۴۸، با شکست دادن نامزد جمهوری خواه، توماس دییوی ، برای بار دوم به ریاست جمهوری آمریکا رسید. از اقدامات مهم او می‌توان به مذاکرات پتسدام با چرچیل و استالین، استفاده از بمب اتمی در ژاپن، کمک رسانی هوایی به برلین در جریان محاصره برلین، جنگ کره و طرح مارشال در اروپا و برنامه اصل چهار در سایر کشورها اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی

مانتو امسال چی مده سال 1396

مانتو امسال چی مده ۹۶ | مدل مانتو جدید برای عید امسال

 مانتو امسال چی مده برای عید امسال مانتو امسال چی مده ۹۶