خانه / فرهنگ و هنر / بیوگرافی / صادق شیرازی کیست

صادق شیرازی کیست

صادق شیرازی چه کسی است

صادق شیرازی بیوگرافی

%d8%b5%d8%a7%d8%af%d9%82-%d8%b4%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa

صادق شیرازی کیست

سید صادق حسینی شیرازی متولد سال ۲۰ ذی‌الحجهٔ ۱۳۶۰ قمری در کربلا اس، از مراجع تقلید شیعه حاضر در شهر قم است.

دیدگاه صادق شیرازی

وی در سخنرانی خود در بهمن ۱۳۸۹، ضمن انتقاد از اعدام‌های ایران پس از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷، آنها را خلاف شیوه و سنت پیامبر اسلام دانست.
شیرازی، ضمن رد نظریهٔ جدایی دین از سیاست، معتقد به پیوند و ارتباط مطلق بین دین و سیاست است. او معتقد است سیاست اسلام اصیل مغایر با سیاست کنونیِ حاکم بر کشورهای اسلامی است.
همچنین او تأکید فراوانی بر احیای روش‌های سنتی عزاداری همانند قمه‌زنی دارد، که این موضوع باعث انتقادات فراوانی ازسوی هواداران حکومت ایران شده‌است.
طبق پاسخ وی، روزه‌داران در کشورهای قطبی، که از ساعت ۳ صبح تا ساعت ۱۰ شب روزه‌اند، می‌توانند به وقت شهرهایی که مقدار ساعت روزه شان عادی (مثل کربلا) افطار کنند.

واحد استفتاءات دفتر وی در پاسخ به استفتائی دربارهٔ وحدت اسلامی پاسخ داده است که:

اتحاد اسلامی به دو معنی است: ۱. اتحاد سیاسی مقابل غیر مسلمانان است که قرآن مجید به آن اشاره نموده و فرموده است: «وَإِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاتَّقُونِ؛ و این امت شما (در مقابل دشمنان) امتی است واحد و من پروردگار شمایم پس از مخالفت من بپرهیزید» (مؤمنون/۵۲). و این اتحاد سیاسی تنافی با حفظ عقیده خود و ثبات بر تولی و تبری ندارد، زیرا تولی و تبری دو رکن مهم دین و واجب بوده و باید با استدلال و منطق، و به دور از تعصب و عناد بحث و گفتگو کرد تا حق معلوم گردد و پیروی از حق شود.

۲. اتحاد فکری و عقیدتی است که این را قرآن مجید و حدیث شریف رد نموده و قرآن فرموده است: «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ؛ و همگی به ریسمان خدا (که امیرمؤمنان و اهل بیت عصمت و طهارت طبق تفسیر بوده) چنگ زنید و پراکنده نشوید» (آل عمران/۱۰۳) و صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در فرازی از خطبه فدکیهٔ خود فرمودند: «فجعل الله طاعتنا نظاماً للملّة وامامتنا اماناً للفرقة؛ خدای متعال فرمانبرداری از ما را وسیلهٔ نظام مندی و امامت ما را امان از تفرقه و پراکندگی امت اسلامی قرار داده است».

همچنین در کتاب اسلام و سیاست که از آثار وی می‌باشد، می‌نویسد:هرگونه تفرقه و جداسازی میان مسلمانان، از بدترین محرّمات در اسلام به شمار می‌آید که موجب تشتت و پراکندگی امّت واحده و هموار کردن راه برای تسلّط کفار بر جهان اسلام ومسلمانان خواهد بود.

وی در مورد تولی و تبری معتقد است:

تولی و تبری در گفتار و کردار واجب بوده مگر در موارد تقیه که قرآن در آیه «۲۸» سوره آل عمران: «إِلاَّ أَن تَتَّقُواْ مِنْهُمْ تُقَاةً؛ مگر اینکه از آنان بپرهیزید و تقیه بنمائید» اجازه فرموده است

 

مطلب پیشنهادی

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه | سن گوگوش چند ساله | سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش گوگوش متولد چه سالیه

یک دیدگاه

  1. بابا چرا بقیه بیوگرافیشو نمیگید؟؟؟؟؟ چرا کتمان می کیند که در انگلستان پایگاه داره و با پول وحمایت انگلیس سعی در تفرقه بین شیعه و سنی داره و میخواد شیعه رو با مسائلی مثل قمه زنی و سب عایشه و هزاران کار دیگه در دنیا خراب کنه؟؟؟؟؟؟ کدوم شیعه او رو مرجع تقلید خودش می دونه؟؟؟؟؟؟؟؟
    مثلا خواستی بی طرف بنویسی؟؟؟؟یه جوهایی داری تبلیقشو می کنی!!!!!!!!!!!!!!!