خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اطلاع رسانی / پيگيري پرونده هاي قضايي از طريق اينترنت + راهنمایی
پيگيري پرونده هاي قضايي از طريق اينترنت + راهنمایی

پيگيري پرونده هاي قضايي از طريق اينترنت + راهنمایی

پيگيري پرونده هاي قضايي از طريق اينترنت

راهنمایی پيگيري پرونده هاي قضايي

پيگيري پرونده هاي قضايي از طريق اينترنت + راهنمایی

راهنمایی پيگيري پرونده هاي قضايي از طريق اينترنت

مديركل دفتر برنامه‌ريزي و فناوري ديوان عدالت اداري كشور گفت: از اين پس پيگيري پرونده‌هاي ديوان عدالت از طريق اينترنت و سامانه پيام كوتاه ميسر است
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد صدرايي در جمع خبرنگاران افزود: فعاليت دفاتر نمايندگي ديوان عدالت، در سه حوزه ثبت دادخواست‌ها و شكايت از دستگاه‌هاي دولتي، امور ارشاد و مشاوره قضايي و تكميل فرم دادخواست است.
به گفته وي، رسيدگي به دادخواست و شكايات ارسالي به ديوان مرجع عدالت اداري، از طريق اينترنت و به روز انجام مي‌شود.
صدرايي تصريح كرد: شاكيان مي‌توانند از طريق مديريت سامانه نرم افزاري اينترنتي و پيام كوتاه با دريافت كد ۱۶ رقمي و رمز مخصوص خود، با استفاده از تلفن گويا و اينترنت و غيره بدون حضور در دفاتر استاني يا ديوان مرجع در تهران، پيگير پرونده خود باشند و از آخرين وضعيت آن مطلع شوند.
وي ادامه داد: مردم مي‌توانند از طرق اعلام شده، در هر ساعت از شبانه‌روز، از مسائلي مانند نقص پرونده، خلافي اتومبيل خود و غيره در كوتاه ترين زمان ممكن، مطلع شوند.

اموزش پیگیری پرونده قضایی با اینترنت

در هر پرونده قضائی، به تمامی اشخاص ذی سمت و مرتبط آن پرونده رمزی ۵ رقمی با عنوان رمز شخصی تخصیص داده می شود. فقط با داشتن این رمز است که یک شخص می تواند از خلاصه پرونده و روند کار پرونده ( اتفاقات و تصمیمات اخذ شده ) مطلع شود. رمز شخصی را می توان به دو بدست آورد:

۱- مراجعه حضوری به شعبه رسیدگی کننده به پرونده

۲- ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۹۶۹۹

( در صورتی که شماره همراه شما توسط شعبه در پرونده قید شده باشد)

و همچنین به دلایل امنیتی و قضائی، اطلاع رسانی در پرونده های مدنی فقط به خواهان، خوانده و وکلای آنها و در پرونده های کیفری فقط به شاکی، متهم و وکلای آنها انجام می شود.

اطلاع رسانی ( شامل خلاصه پرونده و روند کار ) بر اساس اطلاعاتی است که توسط کارمندان شعبه در سیستم کامپیوتری شعبه ثبت شده است. در صورتی که در ثبت اطلاعات اشتباهی رخ داده باشد، اطلاع رسانی نیز همان را منعکس می کند. این سامانه الکترونیکی ( که توسط مرکز آمار و فن آوری قوه قضائیه طراحی و ساخته شده است)، فقط در حد اطلاع رسانی به اطلاعات پرونده ها دسترسی دارد و به هیچ وجه امکان تغییر در اطلاعات از این طریق وجود ندارد. برای اصلاح و یا تکمیل اطلاعات پرونده بایستی حضورا به شعبه مراجعه شود و یا از طریق دفاتر خدمات قضائی ( فعلا شهر تهران) اقدام به ارائه لایحه شود.

وقتی پیام (اطلاع رسانی در این پرونده فقط به اشخاص ذی سمت و نمایندگان قانونی مجاز است) داده می شود که رمز وارد شده مربوط به شخصی باشد که هیچ یک از سمت های فوق را در پرونده نداشته باشد و یا سمت وی توسط شعبه اشتباه ثبت شده باشد.

ردیف فرعی چیست و نحوه بدست آوردن آن

چون ممکن است در رسیدگی به یک پرونده قضائی، پرونده از یک شعبه به شعبه دیگری ارسال شود، علاوه بر شماره ۱۶ رقمی پرونده، یک ردیف فرعی نیز تخصیص داده می شود که نشان می دهد این پرونده مربوط به کدام شعبه است. اولین بار ردیف فرعی یک (۱) به پرونده تخصیص داده می شود و اگر پرونده به شعبه دیگری ارسال شد، ردیف فرعی دو (۲) تخصیص داده می شود و به همین ترتیب ردیف های بعدی ( ۳، ۴، ۵ و …) هر جا در اطلاع رسانی، نیاز به ردیف فرعی باشد فقط باید عدد مربوط به آن ( مثلا ۱) وارد شود. در صفحه اطلاع رسانی، گزینه ای با عنوان مشاهده ردیف های فرعی در نظر گرفته شده است که تمامی ردیف های فرعی مربوط به یک شماره پرونده را نشان می دهد.

رفع اشکال در ارسال و دريافت پیامک از سامانه

در صورتی که از مخابرات قطع ارسال پیامک های تبلیغاتی درخواست شده باشد، پیامک های با این شماره نیز بدست شما نمی رسد.

و همچنین ممکن است در ارائه شماره توسط افراد ذينفع (خواهان، خوانده، وكلا و….) و یا ثبت آن از طرف کارکنان به اشتباه صورت گرفته باشد.

جهت پیگیری پرونده با شماره ۱۶ رقمی و رمز پرونده اينجا کلیک کنید.

اموزش پيگيري پرونده هاي قضايي با اينترنت

مطلب پیشنهادی

مدارک لازم برای تمدید پاسپورت 1396

مدارک لازم برای تمدید پاسپورت ۱۳۹۶ | هزینه تمدید پاسپورت ۹۶

مدارک لازم برای تمدید پاسپورت ۱۳۹۶+ راهنماى دريافت و تمديد گذرنامه مدارک لازم برای تمدید …

یک دیدگاه

  1. با تاسف امکان دیدن پرونده موجود نیست احتمالا اشکال از برنامه است