خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اخبار داغ / نام کشتی گیر ایرانی پناهنده شده
نام کشتی گیر ایرانی پناهنده شدن

نام کشتی گیر ایرانی پناهنده شده

نام کشتی گیر پناهنده شدن در ایتالیا

کشتی گیر ایرانی پناهنده شدن چه کسی است

%da%a9%d8%b4%d8%aa%db%8c-%da%af%db%8c%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%be%d9%86%d8%a7%d9%87%d9%86%d8%af%d9%87

نام کشتی گیر ایرانی پناهنده شده

یک کشتی گیر ایرانی هدف گذاری کرده تا با تیم ملی ایتالیا در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرکت کند.
سایت ایتالیایی «گرین می» گزارشی از محمد مهدی بی نیاز، کشتی گیر ایرانی منتشر کرده که در ماه ژوئن ۲۰۱۶ در ایتالیا پناهنده شده است،

کشتی گیری که حضور در المپیک ۲۰۲۰ را هدف گذاری کرده است. براساس این گزارش، این آزادکار ایرانی در حال حاضر در آپارتمانی در شهر کالابریا واقع در جنوب غرب ایتالیا به همراه هم خانه ای های بنگلادشی و پاکستانی زندگی می کند.
محمد مهدی بی نیاز به سایت «گرین می» گفت: در ایتالیا مردم زیادی به من کمک می کنند، اما کسی هست که در این بین شور و شوق من برای مبارزه کردن و کشتی گرفتن را باور دارد. زمانی که وارد ایتالیا شدم، کمی تنها بودم.

من را در ابتدا به شهر لامزیا ترمه فرستادند، اما هدفم که همان کشتی گرفتن و گرفتن نتایج تأثیرگذار بود را فراموش نکردم.
این کشتی گیر ایرانی که از چند ماه پیش در باشگاهی در شهر محل سکونتش تمریناتش را آغاز کرده، صحبت های خود را اینگونه ادامه داد: از زمانی که کودکی بیش نبودم، شروع به کشتی گرفتن کردم. فرهنگ ایتالیایی ها طوری است که روزی چند ساعتی را روی تشک کشتی صرف و سخت کار می کنند.
مربی بی نیاز در مورد او گفت: اولین باری که محمد پا به باشگاه گذاشت، متوجه شدم که یک ورزشکار واقعی روبه رویم ایستاده است. بنابراین به او اجازه دادم که با ما تمرین کند.
محمد مهدی بی نیاز تأکید کرد: روز اولی که مربی جدیدم را دیدم به خاطر می آورم که به او فیلمی از کشتی هایم را نشان دادم تا پی به توانایی هایم ببرد.
او در پایان خاطرنشان کرد: خوش شانس هستم که یک شانس دیگر به من روی آورده است. زندگی من در ایران مربوط به گذشته می شود و حالا می خواهم که تنها به آینده فکر کنم.

واکنش دبیر فدراسیون 

فدراسیون کشتی به خبر پناهنده شدن یک کشتی گیر ۲۰ سال ایرانی واکنش نشان داد.
رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در خصوص پناهندگی محمد مهدی بی نیاز در کشور ایتالیا عنوان کرد: بی نیاز در سال ۹۱ به عنوان یکی از ۶ کشتی گیر ایران از تیم کردستان در جام کودک شرکت کرده بود.
وی افزود: وی پس از این مسابقات دیگر در هیچ مسابقه ای در ایران روی تشک نرفت و خبری نیز از اووجود نداشت. ما نیز امروز متوجه این خبر شدیم و اطلاعی از پناهندگی او نداشتیم.

مطلب پیشنهادی

تاریخ انتخابات 96 ریاست جمهوری

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۳۹۶

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۶ تاریخ انتخابات ۹۶