خانه / دین و اندیشه / هشتم ربیع الاول سال ۹۵ چه روزی است
هشتم ربیع الاول سال 95

هشتم ربیع الاول سال ۹۵ چه روزی است

هشتم ربیع الاول چه روزی است

هشتم ربیع الاول سال ۹۵ کی است

هشتم ربیع الاول سال ۹۵ چه روزی است

روز هشتم ربیع الاول ۱۸ اذر سال ۹۵ سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)، گرفت.
گرچه ربيع الاول بسان ساير ماه‏هاي سال توأم با حوادث تلخ و شيرين و رويدادهاي تأسف بار و سرورآفرين است، وليكن با وجود چند رويداد حزن‏انگيز، در نزد شيعيان، اما به خاطر وقايع شادي آفرين از ايام مسرت بخش و دلنواز محسوب مي‏گردد.
روز هشتم ربيع الاول، روز وفات امام حسن عسگرى عليه السلام است. پس سزاوار است در اين روز اندوهگين باشد، بخصوص با در نظر گرفتن اين كه صاحب مصيبت حضرت امام عصر (عج ) است؛ پس بايد آن امام عليه السلام را با هر زيارتى كه به ذهنش مى رسد زيارت کرده و به امام زمان عليه السلام تسليت بگويد.

هشتم ربیع الاول سال ۹۵ تعطیل است

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) به‌عنوان تعطیل رسمی تعیین شود.این مصوبه نمایندگان مجلس در قالب ماده الحاقی ۳۸ لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه ای کشور به تصویب رسید.

لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه ای کشور یا همان لایحه دائمی شدن برخی احکامی که در برنامه‌های توسعه‌ای ۵ ساله تکرار می‌شد، توسط دولت یازدهم تقدیم نهمین دوره مجلس شده بود که بهارستان نشینان نهم در آخرین روزهای حضور در صحن سبز پارلمان بخش هایی از این لایحه را به تصویب رساندند.

پس از آن این لایحه مجدداً در مجلس دهم مورد بررسی قرار گرفت و با نهایی شدن آن برای تأیید به شورای نگهبان ارجاع شد.شورای نگهبان نیز ایراداتی از این مصوبات مجلس گرفت و برای رفع این ارادات به مجلس دهم ارجاع داد.
رفت و برگشت این لایحه بین مجلس و شورای نگهبان تاکنون چندین بار صورت گرفته و هنوز لایحه دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه‌ای به تأیید شورای نگهبان نرسیده است.به نظر می‌رسد از آنجا که این لایحه هنوز تأیید شورای نگهبان را نگرفته است، تعطیلی هشتم ربیع الاول سال ۹۵ جاری اجرایی نشود. چرا که بعید به نظر می‌رسد تا زمان باقی مانده تا پنجشنبه هفته آینده که روز شهادت امام حسن عسگری (ع) است، این مصوبه تبدیل به قانون شود.

هشتم ربیع الاول سال ۹۵ چه روزی است

مطلب پیشنهادی

سوره مشکل گشاست

کدام سوره قران مشکل گشاست,نام سوره کشا قران

 سوره مشکل گشاست کدام است کدام سوره قران مشکل گشاست