خانه / اخبار فناوری / همه چیز در مورد گلکسی اس ۹
همه چیز در مورد گلکسی اس ۹

همه چیز در مورد گلکسی اس ۹

گرچه از لحاظ مجازی تباین چندانی میان نسل جدید کهکشان و نسل قبلی وجود ندارد اما از لحاظ عملکرد با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. اگر می‌خواهید با این شاهکار کهکشانی اكثر آشنا شوید، بررسی  گوشی گلکسی اس ۹ را در استمرار بنابرین کنید. در ادامه در مطلب اخبار فناوری در مورد همه چیز در مورد گلکسی اس ۹ بیشتر می گوییم.

همه چیز در مورد گلکسی اس ۹

شرکت سامسونگ روز یکشنبه ۲۵ فوریه در کنگره عالمگیر دنیایی تلفن همراه از گوشی‌‌های سامسونگ گلکسی اس ۹ (Galaxy S9) و گلکسی اس  ۹ پلاس ( Galaxy S9 Plus) رونمایی کرد. در مراسم رونمایی از این مرحله جاناتان وانگ، مدیر بازاریابی سامسونگ، نوبت جدید را «انقلابی در دوربین گوشی‌های هوشمند» دانست. در بقیه به ملاحظه گلکسی اس ۹ می‌پردازیم.

طراحی

کره‌ای‌ها، گلکسی اس۹ را درست مثل همان طرح ریزی گلکسی اس ۸ روانه‌ی رسته کردند. طرح ریزی نسل ۸ به‌اندازه‌ای مدرن و شیک بود که سامسونگ دیگر عایل به تبدل مجازی گوشی‌های اس ۹ نمی‌دید.پرچم‌داران جدید سامسونگ با بدنه‌ای شیشه‌ای در ترکیب شیشه و فلز با پنل‌هایی كج چوب بست سقف از جنس گوریلا گلس ۵ آفریننده شده‌اند.

گلکسی اس۹ سامسونگ در نمای جلویی خود نمایشگری جفت نامزد به Infinity Display دارد. این لبه‌های خمیده‌ نمایشگر افزایش بر افزایش کارایی، براز خاصی را به مرحله داده‌اند.تنها فرق مجازی اس ۹ با نسل قبل محل قرارگیری حسگر اثر صمغ آن است. سامسونگ در این گوشی خود، حسگر را در زیر تلسكوپ و میانه‌ی گوشی جای داده‌ است. مجموعه تلسكوپ و سنسور اثر انگشت توسط یک فریم از بدنه اصلی جدا شده‌اند. در سمت راست تلسكوپ اضافه بر فلش ال‌ای‌دی، سنسورهایی نظیر حسگر حرارت اضطراب قلب و سنسور امتیاز سطح اکسیژن خون قرار دارند.

اس ۹ نسبت به نسل قبلی خود خوش‌دست‌تر است اما پوشش آن آمادگی فرازین در جذب اثر اصبع دارد. به این دلیل باید برای آن قاب شرطه تهیه کنید.کلید پاور نیز مثل شروع و انتها در لبه‌ سمت راست قرار غمناك است. در طرف رویارو و در سمت چپ کلیدهای بیکسبی و کنترل صدا به چشم می‌خورند.

همه چیز در مورد گلکسی اس ۹

درگاه سیم‌کارت اول و سیم‌کارت دوم در کنار آستانه کارت حافظه‌ی در لبه‌ی بالایی گوشی قرار دارند. لبه‌ی زیرین نیز با پورت USB – C، اسپیکر و جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون مهارت شده است. اسپیکر دوم و اسپیکر مکالمه در حاشیه‌های بالای نمایشگر جای گرفته‌اند.

نمایشگر

سامسونگ بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ پنل‌های اولد سایز کوچک جهان است. کهکشانی‌ جدید سامسونگ به نمایشگر ۵٫۸ اینچی مجهز شده است. این نمایشگر با پوشش گوریلا گلس احتراس می‌شود. کیفیت نمایشگر نیز به مدارج بهتر از نسل اول نمایشگر  Infinity Displayاست.

حداکثر رزولوشن نمایشگر، ۲۹۶۰×۱۴۴۰ است. رزولوشن نمایشگر به طور پیش‌فرض روی حالت + Full HD قرار دارد. اما کاربر امکان شخصی‌سازی تنظیمات را دارد. این نمایشگر دقت رنگ فوق‌العاده‌ای دارد، نور نمایشگر آن متجاوز بالاست و مصرف سفلی دارد.

کاربر می‌تواند غلظت رنگ‌های سبز، آبی و قرمز مدل سفیدی نمایشگر را موافق دعوی خود تنظیم کند. شاید در نگاه اول نمایشگر اس ۹ و اس ۹ پلاس تفاوتی با نسل قبل نکرده باشند اما قلب این است که بخش‌های گوناگون آن از شعشعه تا دقت رنگ نسبت به عتیق گشایش یافته‌اند.گلکسی اس ۹ سامسونگ از HDR10 در نمایشگر خود مدافعه می‌کند. کاربر به واسطه سرعت عمل بالای نمایشگر تجربه‌ی افزون بهتری را در بحث حقیقت :صفت درستی استعاری خواهد داشت.

اسپیکر

سامسونگ برای اولیه بار در گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس از اسپیکرهای استریو مصرف کرده است. یک جفت اسپیکر استریو بر روی گوشی تمهید شده است که یکی از آن‌ها در قسمت بن و دیگری در بالای صفحه قرار غمگین است.این اسپیکرها نسبت به نسل دیرین کیفیت بهتری دارند؛ چرا که قدرت آن‌ها ۱٫۴ متساوی اسپیکرهای نسل قبلی است. اسپیکرهای گلکسی اس۹ توسط AKG عرضه شده‌اند و از فناوری Dolby Atmos حمایت می‌کنند. به‌ موجب این فناوری پخش صدا شفاف‌تر، حجیم‌تر و غنی‌تر شده است.

همه چیز در مورد گلکسی اس ۹

سامسونگ در گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس از پورت ۳.۵ میلی‌متری هدفون مصرف کرده است. بازهم یک جفت هدفون كشیده و لگد پارابلوم AKG نیز داخل جعبه گوشی قرار دارد.راهکارهای دستیابی هویت بیومتریک در گلکسی اس ۹ به سطح تازه‌ای ترفیع یافته است. اسکن هوشمند ترکیبی از دو فناوری فرق برتری چهره و اسکن عنبیه چشم است. ترکیب تفوق چهره و اسکن عنبیه در نسل قبلی ممکن نبود و تنها امکان فعال کردن یکی از آن‌ها وجود داشت.

علاوه بر اسکن هوشیار و بله هویت سنجی در این گوشی از طریق حسگر اثر انگشت، حسگر عنبیه، روش تفوق چهره، ثبت الگو یا رمز عبور نیز ارتكاب می‌شود. حسگر اثر صمغ مانوس نسل‌های قبل سرعت سفلی دارد.حسگر عنبیه‌ نیز بر اساس اسکن الگوی عنبیه‌ی چشم کاربر و با استفاده‌ از سنسور تلسكوپ دوم در حاشیه‌ی بالای نمایشگر عمل می‌کند. این حسگر تصویر منعکس‌ شده از الگوی عنبیه را با استفاده از LED نازل و بالا قرمز، ستاندن و دوستی می‌کند. برای كاربرد از اسکنر عنبیه نباید عینک یا لنز تماسی كاربرد کنید و باید گوشی را در فاصله‌ی ۲۵ تا ۳۵ متری از چهره‌ نگه دارید.

مطلب پیشنهادی

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

اگر به دنبال تلفن همراه مناسبی برای خود می گردید آیفون می تواند گوشی هوشمند …