خانه / فرهنگ و هنر / بیوگرافی / امیر حیدری بازیگر نقش پیامبر | بیوگرافی و عکس امیر حیدری
امیر حیدری بازیگر نقش پیامبر

امیر حیدری بازیگر نقش پیامبر | بیوگرافی و عکس امیر حیدری

امیر حیدری بازیگر نقش پیامبر

بیوگرافی امیر حیدری

 عکس امیر حیدری بازیگر


امیر حیدری بازیگر نقش پیامبر متولد سال ۱۳۷۷ در شهر اردبیل است محصل و تا قبل فیلم محمد رسول الله هیچ سابقه بازیگری ندارد

نحوه انتخاب شدن برای نقش پیامبر

ده سالم بود و روز ورود ما به تهران روز اول مدرسه بود که به خاطر خستگی پدرم تمایل نداشت، آن روز را به مدرسه بروم اما رفتم. بعد از گذشت یک‌ماه دستیار مجیدی یعنی حسن نجفی به مدرسه ما آمدند و بین بچه‌ها به دنبال چهره‌هایی که شبیه عکس حضرت محمد (ص) بود، می‌گشتند چون با کت و شلوار وارد کلاس شدند فکر کردم از طرف آموزش و پرورش برای بررسی کلاس‌ها آمدند. به این جهت زیاد توجه نکردم.

 بازیگر نقش پیامبر

نجفی به محض ورود به کلاس چشمش به من خورد و من را صدا کرد و پیش بابک نبی‌زاده (عکاس) برد و از من عکس گرفتند و رفتند. فقط گفتند که پروژه‌ای است به کارگردانی مجید مجیدی و من پیش خودم گفتم از من بهتر زیاد است و بعید می‌دانم انتخابم کنند.بعد از گذشت یک ماه نبی‌زاده به ما زنگ زد و گفت که برای تست به برج اسکان بروم. در آنجا ۳ نفر بودیم و بعد از تست گریم و بازیگری که با فیلمبرداری همراه بود به خانه برگشتم.فیلمم را به مجیدی نشان داده بودند، می‌گویند وقتی فیلم را دیده حالت گریه به او دست داده و گفته که این خودشه و دنبال همین می‌گشتم.

 ادامه کار در سینما ؟
باید بگویم بعد از بازی برای این نقش مهم، محدودیت دارد که هر نقشی به خصوص کاراکترهای منفی را بازی کنم. منظورم از منفی آنهایی است که منفور هستند و مخاطب آنها را پس می‌زند. به عنوان نمونه حسن نجفی نقش کاراکتر منفی را برای من در نظر گرفته بود که بازی نکردم.بعد از پروژه محمد رسول‌الله پیشنهاد سینمایی داشتم که هیچکدام به قطعیت نرسید.

مطلب پیشنهادی

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه | سن گوگوش چند ساله | سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش گوگوش متولد چه سالیه