خانه / گردشگری / جاذبه ای به نام پارک ملی جاسپر کانادا
جاذبه ای به نام پارک ملی جاسپر کانادا

جاذبه ای به نام پارک ملی جاسپر کانادا

در مقاله ای که امروز در جذاب ۹۸ برای شما آماده کرده ایم، می خواهیم سری بزنیم به آمریکای شمالی… قاره ای که در آن کشورهای فوق العاده زیبایی نظیر کانادا وجود دارند. توصیه می کنیم همچون همیشه تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

کانادا یکی از سرسبزترین کشور هایی می باشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد که بیشتر توریست ها و گردشگران را مجذوب خود کرده است. پارک ملی جاسپر با مساحت حدود ۱۱هزار کیلومتر مربع بزگ ترین پارک ملی کوه های راکی در کاناداست. پارک در استان آلبرتا قرار دارد و با یخچال های طبیعی، چشمه های آب گرم، دریاچه ها، آبشارها و کوه های باشکوهش از تماشایی ترین پارک های ملی کاناداست. پارک در سال ۱۹۰۷ افتتاح و در سال ۱۹۳۰ به پارک ملی تبدیل شد و سال ها بعد در سال ۱۹۸۴ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. در ادامه در مطلب گردشگری در مورد جاذبه ی گردشگری به نام پارک ملی جاسپر کانادا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Image result for Jasper National Park

از آن جایی که مناظر بهشتی و چشم اندازهای ناب، پارک های ملی کانادا را به شهرت جهانی رسانده است طبیعت گردهای زیادی فقط به هوای همین پارک های ملی به کانادا سفر می کنند برای همین این پارک در سال ۲۰۱۴ حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بازدید کننده داشت. پارک ملی جاسپر در میان کوه های صخره ای باشکوه راکی در کنار ۴ پارک ملی دیگر قرار گرفته و نسبت به آن ها بزرگ تر است.

در این پارک قله های برف پوشیده، چشمه های معدنی، چمنزارها، دره ها، دریاچه هایی پرآب و رودخانه ها هر سال حدود ۳ میلیون گردشگر را جذب می کنند. حیات وحش هم یکی دیگر از جاذبه های اصلی این پارک است بطوری که امکان ندارد به این پارک بروید و حیوانی نبینید. در پارک ۷۰ گونه پستاندار زندگی می کنند و در میان مسیرهای آن حیواناتی مثل گوزن موس، گوزن بومی آمریکای شمالی، استر آهو، خرس سیاه، کایوت و گوسفند بزرگ شاخ و در نقاط مرتفع تر بزهای کوهی، عقاب طلایی و پرندگان دیگر می بینید.

https://www.cheapflights.ca/news/wp-content/uploads/2014/07/photo-tour-jasper-national-park-08.jpg

پارک ملی جاسپر با این همه گردشگر مطمئنا مکان های زیادی برای اقامت دارد؛ یا می توانید در اتاق های لوکس بمانید و یا در چادر کمپ بزنید و زندگی در میان طبیعت را اینگونه تجربه کنید. کوهنوردان زیادی برای ماجراجویی های خود کوه های این پارک را انتخاب می کنند چون مرتفع ترین قله ی شهر آلبرتا یعنی کوه کلومیا در این پارک قرار دارد و بر روی آن چشم اندازهایی باورنکردنی از طبیعت خیره کننده این پارک را می بینید.

در این پارک گردشگران در ماه های گرم سال تفریحات و ماجراجویی هایی مثل کمپ زدن، مسیرنوردی، ماهیگیری، دوچرخه سواری، کوهنوردی، اسب سواری، گردش، رفتینگ در رودخانه و در زمستان تفریحاتی مثل اسکی، یخ نوردی، اسنو بورد و … انجام می دهند.

مطلب پیشنهادی

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

کشور تایلند یکی از کشورهای بسیار زیبا و بسیار دیدنی است، در ده های اخیر …