خانه / گردشگری / جاذبه هایی که باید در فنلاند ببینید
جاذبه هایی که باید در فنلاند ببینید

جاذبه هایی که باید در فنلاند ببینید

فنلاند از جمله محبوب ترین کشورهای اسکاندیناوی به لحاظ جاذبه های گردشگری است؛ جاذبه هایی که نظیر آن را نه تنها در اروپا بلکه در هیچ کشور دیگری از قاره سبز نمی توان مشاهده نمود. ما در مقاله ای که امروز برای شما تدارک دیده ایم، قصد داریم جاذبه هایی که باید در فنلاند ببینید را به شما معرفی کنیم؛ شاید زمانی تصمیم گرفتید سفری به این کشور سرد داشته باشید.

باوجود آنکه کشور فنلاند جمعی اسکاندیناوی نیست، اما خصوصیاتی تقریبا شبیه به کشورهای مجاور خویش دارد و نظام سیاسی آن تقریبا آزاد است. در زمستان، در شمالی­‌ترین بخش فنلاند شفق قطبی قابل رویت است. در ماه‌های گرم اوقاتشان را با شنا، ماهیگیری، کباب خوردن و  البته سونا می­‌گذرانند.

جاذبه هایی که باید در فنلاند ببینید

تامپِرِی

اگرچه تامپِرِی سومین عمارت بزرگ فنلاند و از مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور است، اما هنوز به یک کلان ولایت تبدیل نشده است و اغلب به مجموعه ای از محلات شباهت دارد. برای مودت خویشاوندی با میراث تاریخی  تامپِرِی به مجموعه واپریکی که پاچپله تاریخی نهادین و تالار افتخارات هاکی را در خویشتن جای داده است نهانی و جلوت بزنید. ورزش هایی مثل اِسکی و هاکی محبوبیت بسیار زاید در تامپِرِی دارند، ولی کسانی که به ورزش تمایل چندانی ندارند، می توانند از مکان پرطرفدار دیگری مثل پارک داک و باغ علف هرزه شناسی هِیتِنپا دیدن کنند. پارک سارکانییِمی اَدوِنچِر در مرکز شهر دارای آکواریوم، آسمان نما، باغ درنده کودکان، گیوه هنری و برج دیده بانی با مناظر فوق العاده ای از غوك ها و دریاچه ها می باشد.

موزه Seurasaari

این ملكی می‌تواند روش و شیوه زندگی فنلاندی‌ها در گذشته را اشکار سازد. این پای پوش که در یکی از جزایر هلسینکی واقع شده است، ۸۷ ساختن اساس کشور را در وجود و غیر به ازا داده است. برخی از مزارع موجود بیشتر از ۴ قرن قدمت دارند. این در حالیست که قدمت اکثر موارد به قرن ۱۸ تا ۲۰ می‌رسد. این ارسی از سن ۱۹۰۹ شروع به کار کرده است اما در ماه‌های بارد كلاس ودیعه درستكاری می‌شود. سركشی کنندگان می‌توانند نهاری را با ذات به همراه داشته باشند و از خوردن آن در کنار پاافزار لذت ببرند. این ارسی بزرگترین كفش فضای باز در فنلاند محسوب می‌شود. راهنماهایی که در این مکان حضور دارند لباس محلی پوشیده اند و فعالیت‌های روزمره افراد این ناحیه را به تصویر می‌کشند.

جاذبه هایی که باید در فنلاند ببینید

پارک ملی Lemmenjoki

بزرگترین پارک ملی در فنلاند، Lemmenjoki یکی از بزرگترین زمین های وحشی در اروپا، با پوششی بیش از ۱۰۰۰ مایل مربع است. Lemmenjoki یک ماوا فقره سبب کوه پیمایی، با صدها مایل از مسیرهای مشخص شده است.

جاذبه هایی که باید در فنلاند ببینید

لوی

طبیعت بکر فنلاند، آن را تبدیل به مکانی رویایی بابت علاقه­‌مندان به طبیعت کرده است. به جرات می­‌توان گفت اقامتگاه زمستانی لیوی بهترین مکان حیث تفریح در فضای باز است. این مکان که در فینیش لپلند (Finnish Lapland) واقع شده است، دارای فضایی بزرگ درخصوص اسکی و اسنوبورد است.

کارهای غیرمعمو‌ل‌تری مثل سورتمه‌سواری با گوزن شمالی، ماهیگیری در آب­‌های یخ‌­زده و استراحت در سونای فضای باز هم در این مکان شدنی است. شب­‌های پرجنب‌­و­‌جوش لوی از عوامل دیگر جذاب بی پروایی كردن این منطقه به خاطر فنلاندی­‌هاست.

مطلب پیشنهادی

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

کشور تایلند یکی از کشورهای بسیار زیبا و بسیار دیدنی است، در ده های اخیر …