خانه / مطالب و دانستنی ها / جالبترین / بوئینگ ساخت کدام کشور است
بوئینگ ساخت کدام کشور است

بوئینگ ساخت کدام کشور است

بوئینگ ساخت کدام کشور است

بوئینگ ساخت کجاست

بوئینگ، شرکت هواپیمایی و صنایع دفاعی آمریکایی و چندملیتی است، که توسط ویلیام بوئینگ در سال ۱۹۱۶ ، در شهر سیاتل واقع در ایالت واشینگتن ساخته شد.

شرکت بوئینگ، در طول سال‌های زیادی فعالیت در حوزه فن آوران هوافضایی و صنایع جنگ‌افزاری، تمرکز اصلی خود را بر تولید هواپیماهای مسافربری معطوف نمود و از سوی دیگر، با خریداری و ادغام شرکت‌های هواگردسازی و صنایع دفاعی، توسعه یافت، که نقطه عطف آن، در سال ۱۹۹۷ بود، که در پی خریداری و ادغام مک‌دانل داگلاس و به بزرگترین شرکت هوافضای جهان تبدیل شد. در سال ۲۰۰۱ دفتر مرکزی بوئینگ، به شهر شیکاگو انتقال یافت.

 ساختار  شرکت بوئینگ

، این شرکت به چهار بخش اصلی تقسیم شده‌است، که هر بخش توسط یک شرکت تابعه از بوئینگ مدیریت می‌شود، این شرکت‌ها عبارتند از: شرکت هواپیماهای تجاری ، دیفنس اسپیس اند سکیوریتی، کپیتال و گروه خدمات اشتراکی.

بزرگ تجهیزات دفاعی جهان

این شرکت بزرگترین شرکت فن آوران هوافضایی در جهان می‌باشد و در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان دومین تولیدکننده بزرگ تجهیزات دفاعی جهان، شناخته شد. ، بزرگترین صادرکننده کالا و خدمات، در ایالات متحده است و سهام آن، در بازار بورس نیویورک مبادله می‌شود. این شرکت بخشی از میانگین صنعتی داو جونز به‌شمار می‌آید.

تاریخ تاسیس بوئینگ

ویلیام بوئینگ، در ماه مارس سال ۱۹۱۰ شرکت گرین وود تیمبر را تأسیس کرد و دو سال بعد، شرکت شیپ یارد را خرید و اندک‌اندک مقدمات تأسیس یک کارخانه هواپیماسازی را فراهم آورد. ویلیام بوئینگ، ابتدا در مورد صنعت چوب در دانشگاه ییل تحصیل می‌کرد و تخصص خوبی در این زمینه کسب کرده بود و این علم، او را در اجرای طرح‌هایش و بخصوص مونتاژ و ساخت هواپیما، یاری داد.

در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۱۹۱۶ بزرگترین شرکت هواپیمایی حال‌حاضر جهان، تنها با سرمایه ۱۰۰ هزار دلار، تأسیس شد. این در حالی بود، که اولین هواپیمای تولید شده توسط این شرکت، کمتر از هشت متر طول داشت و تا ارتفاع ۹۰۰ پایی پرواز می‌کرد. ویلیام بوئینگ در ابتدا آن را شرکت محصولات هوایی پسفیک نام نهاد و یک سال بعد، نام آن را به شرکت هواپیمایی بوئینگ تغییر داد.

مطلب پیشنهادی

تزیین شب یلدا برای عروس

تزیین شب یلدا برای عروس | جدیدترین تزیین شب یلدا ۹۵ برای عروس

تزیین شب یلدا برای عروس تزیین شب یلدا در سال ۹۵ تزیین شب یلدا ۹۵ …