خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اخبار داغ / زمان انتخابات امریکا ریاست جمهوری ۲۰۱۶
زمان انتخابات امریکا ریاست جمهوری 2016

زمان انتخابات امریکا ریاست جمهوری ۲۰۱۶

زمان انتخابات امریکا ریاست جمهوری ۲۰۱۶

تاریخ انتخابات ریاست جمهوری امریکا

زمان انتخابات امریکا ریاست جمهوری 2016

زمان انتخابات امریکا ۲۰۱۶

براساس قانون اساسی امریکا روز سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ برگزار می‌شود. رأی‌ دهندگان مجمع گزینندگان ریاست جمهوری را بر خواهند گزید.که آنها نیز به نوبهٔ خود به یک رئیس‌جمهور و معاون رئیس جمهور جدید از طریق مجمع گزینندگان رای خواهند داد.

محدودیت دوره‌ها که در پس تصویب متمم بیست و دوم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا قرار داده شده رئیس جمهور کنونی، باراک اوباما از حزب دموکرات، را از انتخاب مجدد برای دوره سوم بازمی‌دارد.

اگر اوباما و معاون او جو بایدن باقیماندهٔ دوره شان را به انتها برسانند انتخابات ۴۵مین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا و ۴۸مین معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا را انتخاب خواهد کرد.

نامزدهای ریاست جمهوری‌ انتخابات امریکا

دونالد  ترامپ بیزنس‌من، نویسنده، سیاستمدار و چهره تلویزیونی آمریکایی و نامزد حزب جمهوری خواه برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است. ترامپ از سال ۱۹۷۱ رئیس هیئت مدیره سازمان ترامپ که شرکت هلدینگ اصلی معاملات املاک و دیگر منافع کسب و کاری اوست، بوده است.ترامپ که متولد و بزرگ شدهٔ نیویورک است، در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغ‌التحصیل شد.

هیلاری کلینتون سیاستمدار آمریکایی و نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است. او نخستین نامزد زنی است که توانسته به چنین جایگاهی در یکی از احزاب اصلی آمریکا برسد. او در دولت باراک اوباما رئیس جمهور کنونی از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ به عنوان ۶۷مین وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا فعالیت کرد.

کلینتون از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ به عنوان سناتور ایالات متحده از نیویورک، از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ در دوره ریاست جمهوری شوهرش بیل کلینتون، به عنوان بانوی اول ایالات متحده و در دوره فرمانداری او از ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۱ و از ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۲ به عنوان بانوی اول آرکانزاس فعالیت کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری امریکا چه روز است

مطلب پیشنهادی

تاریخ انتخابات 96 ریاست جمهوری

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۳۹۶

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۶ تاریخ انتخابات ۹۶