خانه / مطالب و دانستنی ها / پنج راهکار برای داشتن پوستی شفاف
مراقبت از پوست
مراقبت از پوست

پنج راهکار برای داشتن پوستی شفاف

پوست یکی از مهم ترین قسمت های مهم بدن است که با توجه به قرارگیری در برابر جو باید مورد توجه و رسیدگی مستمر قرار گیرد، همه افراد می خواهند پوستی شفاف و درخشان داشته باشند و روز به روز جوانتر شوند. در ادامه پنج راهکار برای داشتن پوستی شفاف را برای شما بیان می کنیم پس با مطالب و دانستنی ها این بخش همراه باشید.

مراقبت از پوست
مراقبت از پوست

اما نکته بسیار مهم که برای داشتن یک پوست شاداب ضروری است تغذیه مناسب و استفاده از املاح و مواد معدنی و ویتامین های ضروری است، در مرحله بعد باید به آب رسانی پوست توجه کرد و به اندازه کافی از مایعات و آب استفاده کنید.

نکته دیگر که برای داشتن پوست سالم ضروری است، دوری از استرس و نور آفتاب است که ضررهای غیر قابل برگشتی را بر چهره و پوست وجود دارند، اما در ادامه سعی داریم بعضی از این روش ها که می توانیم برای ترمیم انجام دهید را برای شما بیان کنیم.

مراقبت از پوست
مراقبت از پوست

آب فراوان بنوشید

مزایای نوشیدن آب بی شمار است، این مایع حیاتی بدن سموم بدن را دفع کرده و در تمیز نگاه داشتن پوست نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. بهترین مقدار روزانه نوشیدن آب در هر روز در حدود ۲ لیتر می باشد. بعلاوه نوشیدن متناسب آب باعث می شود تا وزنتان نیز کاهش یابد.

از بین بردن جوش های صورت

در صورتی که بر روی صورت شما جوش وجود دارد با راهکارهایی می توانید از پخش آن جلوگیری کنید، استفاده از کمپرس آب سرد و گرمرا امتحان کنید. یک پنبه توپی را در آب داغ فرو برده و آن را به مدت ۱۰ ثانیه روی صورتتان بگذارید، سپس پنبه ی توپی دیگری را در آب سرد فرو برده و همان کار را تکرار کنید. این کار باعث کاهش قرمزی جوش شده و پوست شما را تمیز تر و شفاف تر نشان می دهد.

مراقبت از پوست
مراقبت از پوست

خواب مناسب

خواب یکی از مناسب ترین نکات کلیدی برای سلامتی و جوان نگاه داشتن پوست است. خواب مناسب یکی از مهمترین نکاتی است که در چهره تاثیر می گذارد. استفاده از شیر گرم قبل از خواب باعث تسهیل این فرآیند می شود، بدلیل ترکیب لاکتومی که در شیر وجود دارد، تاثیر آرامش را برای بدن بوجود می آورد و سرعت رفتن به خواب را افزایش می دهد.

مراقبت از پوست
مراقبت از پوست

ورزش کنید

ورزش یکی از مهم ترین عوامل برای آزاد شدن انرژی هایی است که در بدن حبس شده اند، ورزش بر خلاف تصور افراد تاثیر بسیار مناسبی را بر روی پوست گذاشته و باعث بهبود جریان خون در بدن می شود و شادابی پوست را برای شما به ارمغان می آورد، اگر زمان مناسب را برای ورزش ندارید از وقت های خالی در خانه شروع کنید و با حرکات صحیح ورزشی این فرآیند را هر چه سریعتر انجام دهید.

مراقبت از پوست
مراقبت از پوست

جلوگیری از چین و چروک

اولین نکته برای جلوگیری از چین و چروک پوست ٰخوابیدن به پشت می باشد. به رو خوابیدن می تواند چین و چروک های صورت و گونه شما را افزایش دهد درست است که این چین و چروک ها پس از بلند شدن از بین می رود اما در دراز مدت تاثیر خود را بر روی پشت شما خواهد گذاشت.نکته دیگر این که به پشت خوابیدن از بوجود آمدن جوش بر روی صورت شما جلوگیری می کند بدین ترتیب که روکش شما حاوی باکتری است و زمانی که شما به پهلو و می خوابید این باکتری ها به صورت شما منتقل نخواهد شد.

مطلب پیشنهادی

غذاهای سالم

مردم کدام کشور سالم ترین تغذیه را دارند

تغذیه یکی از مهمترین نکات در زندگی روزمره می باشد و می توان گفت سلامتی …