خانه / اخبار فناوری / با لاکچری ترین ساعت دنیا آشنا شوید
با لاکچری ترین ساعت دنیا آشنا شوید

با لاکچری ترین ساعت دنیا آشنا شوید

وقتی شما در پشت ویترین یک مغازه ی ساعت فروشی، برخی قیمت های عجیب و غریبِ ساعت های مارک دار را می بینید، شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که مبنای قیمت گذاری این ساعت ها چیست. چه کسی این قیمت ها را تعیین کرده و چگونه قیمت یک ساعت مچی می تواند حتی گران تر از یک موتور باشد؟ به نظر شما گران قیمت ترین ساعت مچی جهان چقدر می ارزد؟ دوام ی این مطلب از نت نوشت را از دست ندهید. در ادامه در مطلب اخبار فناوری در مورد با لاکچری ترین ساعت دنیا آشنا شوید بیشتر می گوییم.

با لاکچری ترین ساعت دنیا آشنا شوید

وقتی Stefan Thomke نگارش كردن case study (بررسی موردی) دانشکده دادوستد هاروارد بر روی A. Lange & Söhne را به ختم و آغاز رساند، آن را برای این کمپانی ساعت ساز آلمانی فرستاد تا بازخورد آن را دریافت کند. پاسخ این شرکت برای این پروفسور که ۲۵ سال آموزگار دانشکده سودا هاروارد بود به سرعت فرستادن اعزام شد: مدیران در مورد عکس هایی که در این case study مورد كاربرد قرار ملول بود پرسش داشتند.

Thomke به خاطر می آورد که پاسخ آن شرکت به این شکل بود: “مدر همان فاتحه جنبه ها و مرتبه ها نظر ما را به خود جلب کرد و سپس سطوح چهار عکس را اندازه گرفتیم، و آشنا شدیم که بعدها نسبی شی در این عکس با بعدها نسبی وهمی و تصدیقی ساعت ها معادله یكسان سازی ندارند.” او در استمرار می گوید: “منظور من این است که، جنبه ها از ۳۸٫۵ تا ۴۱٫۹ میلی متر مستحیل مسخ می کنند. اگرچه، این درون مایه نشان می دهد که آن ها واقعا چگونه افرادی هستند. آن ها به جزئیاتی فوق العاده ریز توجه می کنند تا از کامل و بی نقص بودن همه چیز مصون شوند.”

کمال گرایی و دقت در سرشت A. Lange & Söhne نهادینه شده است و با همین خواص ها می توانند ساعت های فوق العاده لوکسی که از صدها قسمت تشکیل شده اند را بسازند. آن ها حتی برخی از قسمت های ساعت های خود را خودشان می سازند، زیرا گروش دارند که برندهای تجاری به تعداد ی کافی دقیق نیستند! همه ی ساعت ها در کارگاهی آلمانی به صورت دستی فارس می شوند، آن هم دو بار! وقتی سواره اول به تكمیل اختتام رسید (و به خوبی کار کرد)، ساعت مكرر از هم باز می شود، همه ی قسمت های آن تمیز می شوند و ازنو به شوالیه کردن آن می پردازند! مركب نشین و پیاده نصب دوم به ساعت سازان امکان تمیز کردن قسمت های مختلف، پیچ ها و روغن کاری تازه را می دهد.

با لاکچری ترین ساعت دنیا آشنا شوید

قیمت محصولات A. Lange & Söhne از ۱۶،۰۰۰ دلار آغاز می شود و حتی برای ساعت پلاتینیومی Grand Complication که در قدر افزون محدود احداث می شود به ۲٫۶ میلیون دلار می رسد. فرایند ساخت هر کدام از این ساعت ها حدود یک سال طول می کشد!

این کمپانی یک مدل فوق العاده برای نظارت بر نحوه ی قیمت گذاری بر روی محصولات می باشد. به نظر شما، چطور می توان برای یک ثمر که ایجاد آن فوق العاده مشکل است، پر از خلقت می باشد و فقط میزان کمی از کمپانی ها در دنیا قادر به تكوین آن می باشند قیمت گذاشت؟

William Barclay Harding، مدرس سروسامان دادن تجارت دادوستد در دانشکده سودا هاروارد، به Thomke می گوید: “احساس من از سال ها آزمایش ی فراگیری این است که این كار برای مدیران جالب است، زیرا کمپانی ها اغلب به تمیزی این مطلب را درک نمی کنند.”

Thomke که خود یک خبره در صنعت ساعت های مچی می باشد، برای سال ها در رواج یافتن کارهای این کمپانی بود. Thomke و همکارش Daniela Beyersdorfer که نایب رئیس مرکز تفحصی دانشکده بازرگانی هاروارد در فرنگ می باشد، دسترسی بی نظیری به اعمال های زیرجلی ی Lange & Söhne، مدیران و مغازه ساعت فروشی آن داشتند. Thomke و Beyersdorfer حتی تطور به ساعت ساز هم شدند. آن ها درمورد ی این پیشه می گویند: “این کار بسیار اضافه بسیار سخت می باشد!”
آیا قیمت گذاری صحیح است؟

با لاکچری ترین ساعت دنیا آشنا شوید

Thomke در حین تحقیقاتش می دید که چطور مدیران این کمپانی راجع ی قیمت گذاری بر روی نهایی نوپردازی و اقتباس خود، یعنی ساعت مچی Richard Lange Jumping Seconds بحث و مذاکره می کنند. مدیرعامل ، رئیس تشكیل و رئیس آبادی ی محصولات این شرکت درباره ی قیمت ساعت پلاتینیومیِ نسخه نامحدود و متناهی نظر یکسانی داشتند.

البته این سوال جریان ای که آن ها با آن روبه رو شدند در صنایع دیگر هم معمول می باشد: قیمت اختراع خود را اساس بیاورید تا سود شما افزایش یابد. قیمت را بالا ببرید تا فروش شما کاهش یابد!
[yektanet.com]

مطلب پیشنهادی

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

اگر به دنبال تلفن همراه مناسبی برای خود می گردید آیفون می تواند گوشی هوشمند …