خانه / گردشگری / هاوایی، بهشتی گمشده روی زمین
هاوایی، بهشتی گمشده روی زمین
هاوایی، بهشتی گمشده روی زمین

هاوایی، بهشتی گمشده روی زمین

نام جزایر هاوایی را همه ما شنیده ایم و فقط می دانیم که بسیار زیباست و خیلی هم معروف است؛ اما واقعا جزایر هاوایی کجاست؟ آنقدری که می گویند زیبا و دیدنی است؟

با Jazab98 همراه باشید تا شما را جزایر هاوایی کاملا آشنا کنیم.

هاوایی، بهشتی گمشده روی زمین
هاوایی، بهشتی گمشده روی زمین

در ابتدا بد نیست به شما بگوییم که مجمع الجزایر هاوایی در حقیقت یکی از ایالت های کشور آمریکا محسوب می شود که پایتخت آن هونولولو نام دارد. مجمع الجزایر هاوایی مشتکل از چندین جزیره به نام های زیر می باشد:

  • اوآهو
  • مائویی
  • کائوآیی
  • لانایی
  • نیهاو
  • کاهولاوی
  • هاوایی

بزرگترین جزیره هاوایی نام دارد که وسعت آن بطور تقریبی ۸ هزار کیلیومتر مربع است. لازم بذکر است که کاهولاوی با ۱۲۵ کیلومتر مربع کوچکترین جزیره این ایالت می باشد که برخلاف دیگر جزایر مسکونی هم نیست. هونولولو پایتخت هاوایی دارای آب و هوایی خاص با تغییرات دمایی متفاوتی است اما بطور کلی بالاترین درجه هوا در این جزیره ۳۱ و پایین ترین آن ۱۳ درجه سانتی گراد می باشد.

در حال حاضر هاوایی بعنوان یکی از حیرت انگیزترین و تماشایی ترین جزایر دنیا معرفی می شود که هر ساله هر گردشگران بی شماری از اقصی نقاط جهان میزبانی می کند. جاذبه های گردشگری هر کدام از این جزایر برای توریست هایی که به هاوایی سفر می کنند، بسیار جالب توجه است که در ادامه با چند نمونه از آنها آشنا خواهید شد.

جاده معروف Road to Hana
جاده معروف Road to Hana

مائویی از جمله زیباترین جزیره های این مجمع الجزایر است که می توانید با سفرتان به هاوایی سری هم به این جزیره بزنید. رانندگی آن هم در جاده بسیار معروف Road to Hana این جزیره همراه با تماشای طلوع آفتاب، منظره ای نیست که بتوانید در هر جایی مشاهده کنید.

دوچرخه سواری در منطقه سرسبز و بسیار زیبای Kauai را نیز هرگز نباید از دست بدهید؛ اگر هم میانه خوبی با دوچرخه سواری ندارید این مسیر را پیاده هم می توانید طی کنید.

Kauai
Kauai

جزیره مولوکایی نیز دیدنی های خاص خودش را دارد اما از آن جهت که این جزیره در حقیقت اخرین جزیره مسکونی هاوایی است، امکانات رفاهی و محل اقامت مناسبی در آن وجود ندارد؛ اما با این وجود توصیه می کنیم که حتما به مولوکایی هم سفری ۱ روزه داشته باشید تا بلندترین صخره های ساحلی دنیا را از نزدیک مشاهده کنید.

و اما گذرگاه گدازه ای ترستون که توصیه و پیشنهاد ویژه ما به شماست. شاید زمانی این مکان محلی جاری شدن گدازه های پرحرارت آتش فشان بود اما حالا کاملا بی خطر است و می توانید با خیال راحت از تونل های بسیار دیدنی آن بازدید بعمل آورید.

هاوایی
هاوایی

اگر در هاوایی قصد آب تنی هم دارید توصیه می کنیم از بین سواحل شنی سیاه در هاوایی، پواپو در کائوآیی و لانیکای در اوآهو یکی را انتخاب کنید. مناظر، امکانات و خدمات رفاهی و دسترسی به این سواحل از دیگر سواحل جزایر هوایی مناسب تر و بهتر است.

ساحل شمالی اوآهو نیز پایگاه متمرکز موج سواران است. اگر شما هم در موج سواری مهارت دارید و می خواهید آن را به رخ بقیه هم بکشید بی شک این ساحل محلی بسیار مناسب برای شما خواهد بود؛ فقط مراقب باشید خود را به کشتن ندهید! بی جهت نیست که به هاوایی، بهشتی گمشده روی زمین می گویند.

هاوایی
هاوایی

اما بدون شک لذت بخش ترین قسمت هر سفری غذاها و خوردنی های خوشمزه محلی آن مقصد گردشگری است. در هاوایی می توانید ترکیب جالبی از غذاهای چینی، آمریکایی، پرتغالی و البته بومی آن منطقه را مشاهده کنید که در کنار غذاهای دریایی رستوران های هاوایی توصیه می کنیم حتما از انها نیز بچشید.

لوکوموکو نام یکی از معروف ترین غذاهای هاوایی است که به هیچ عنوان نباید آن را از دست بدهید. موسوبی و Poke نیز از دیگر غذاهای محلی معروف هاوایی هستند که بهتر است نام آنها را حتما بخاطر بسپارید.

غذاهای هاوایی
غذاهای هاوایی

در خصوص محل اقامت‌تان در هاوایی هم باید به شما بگوییم که اگر علاقه‌مند به اسکان در هتل نیستید، می توانید در خانه های اجاره ای یا اقامت گاه های بسیار جذاب کنار ساحل ساکن شوید. لذت خواب آن هم با شنیدن صدای دلنواز ساحل و موج های آب بی شک برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

کشور تایلند یکی از کشورهای بسیار زیبا و بسیار دیدنی است، در ده های اخیر …