خانه / گردشگری / با کشور هندوراس بیشتر آشنا شویم
با کشور هندوراس بیشتر آشنا شویم
با کشور هندوراس بیشتر آشنا شویم

با کشور هندوراس بیشتر آشنا شویم

نام هندوراس را احتمالا زیاد نشنیده اید؛ کشوری در آمریکای مرکزی که جاذبه های گردشگری بی نظیرش هر گردشگری را جهت سفر به این کشور وسوسه می کند.

اصولا این کشور در عرصه سیاست حرفی برای گفتن ندارد و شاید نامش همچون کشورهایی مثل چاد یا گینه بیسائو و حتی جیبوتی برای بعضی ها کاملا جدید باشد! این کشور آنقدر کم شناخته شده است که وقتی تیم ملی فوتبال آن به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه پیدا کرد خیلی ها بشدت متعجب شدند!

هندوراس
هندوراس

زبان رسمی این کشور قاره آمریکا اسپانیایی بوده و چیزی در حدود ۸٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور برای نخستین بار استقلال خود را در سال ۱۸۲۱ میلادی پیدا کرد اما تا سال ۱۹۸۰ همچنان درگیر جنگ های مختلف یا روی کارآمدن دولت های نظامی و دیکتاتورها بود که پس از این زمان میانه روهای متمایل به سیاست های کشور آمریکا روی کار آمدند.

اما بگذارید با کشور هندوراس بیشتر آشنا شویم و چند جاذبه گردشگری آن را نیز به شما معرفی کنیم.

نگوسیگالپا، ارزان ترین شهر توریستی هندوراس

نگوسیگالپا نام مرکز هندوراس است که در واقع نهمین شهر ارزان دنیا بلحاظ گردشگری است. در مرکز این شهر، آپارتمان های دو خوابه برای اجاره وجود دارد که تنها ماهیانه ۷۰۰ دلار برای شما خرج بر می دارند، در صورتی که اگر همین آپارتمان را در هنگ کنگ اجاره کنید، باید نزدیک به ۷ هزار دلار هزینه کنید، ضمن اینکه مکان های گردشگری و جاذبه های متعددی هم در این شهر خواهید دید و نسبت به مکزیک همسایه شمالی اش، بسیار به صرفه تر است.

خطرناك‌ترين فرودگاه جهان در هندوراس قرار دارد!

شاید باور نکنید اما در همان لحظه ای که پرواز شما قصد نشستن در فرودگاه هندوراس را دارد با اولین جاذبه این کشور که احتمالا خیلی هم به مذاق شما خوش نخواهد آمد، آشنا خواهید گردید. دقیقاً در آخرین لحظه‌اي كه شما به زمین نزدیك‌ مي‌شويد و مطمئن هستید تا لحظاتی دیگر سقوط می‌كنید، ناگهان هواپیما با زاویه‌ای تقریبا ۴۵ درجه به دور خود چرخیده و آن ‌وقت، شما تازه باند فرودگاه را خواهید دید!

لندینگ در فرودگاه هندوراس!
لندینگ در فرودگاه هندوراس!

باید به این نکته اشاره کنیم که اين فرودگاه را در ميان دره‌اي كاسه شکل ساخته‌اند و به همين علت فرودگاه پايتخت هندوراس در صدر لیست خطرناك‌ترین فرودگاه‌هاي جهان قرار گرفته است. لازم بذکر است که ارتفاع فرودگاه مركزي هندوراس از سطح دریاهای آزاد، ۱۰۰۰ متر است و هواپیماها مجبور هستند برای رسیدن به فرودگاه، از منطقه‌ای کاملاً کوهستانی عبور کنند و پس از يك چرخش شديد که معمولا باعث وحشت مسافران می شود، به باند فرود نزديك شوند.

گشت و گذار در ماياها

بگذارید به شما این نکته را بگوییم که در سالیان اخیر یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری هندوراس، ویرانه‌های شهر تاريخي کوپان بوده است. کوپان در حقیقت نام یکی از شهرهای مایاهای باستان است که در دوران شکوفایی مایاها، از رشد بسیار چشمگیری برخوردار بوده است.

اگر قصد دارید که تمامی قسمت‌های كوپان را مشاهده کنید، باید حداقل دو روز وقت بگذاريد! بنابراین توصیه می کنیم با فشرده کردن زمان بازديدتان آن هم به بهانه نبود وقت، خود را از زیبایی‌های بی مانند آن محروم نکنید. گفتنی است راه رفتن در تونل‌های زیر خرابه‌ها که وضعیت شبح‌وار و بسیار ترسناکي دارند، از بخش‌های بشدت هیجان‌انگیز دیدار از شهر مایاها محسوب می گردد.

باغ پروانه رواتان

و اما یکی دیگر از جاذبه های فوق العاده تماشایی هندوراس…

باغ پروانه رواتان
باغ پروانه رواتان

باغ پروانه رواتان از معدود جاذبه های این کشور است که در جاهای دیگر دنیا به مانند آن را نمی توان مشاهده کرد. اگر علاقه مند به تماشای این موجودات زیبای خداوند هستید، حتما باید یک روز کامل را نیز به گردش در این باغ حیرت انگیز اختصاص دهید.

مطلب پیشنهادی

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

کشور تایلند یکی از کشورهای بسیار زیبا و بسیار دیدنی است، در ده های اخیر …