خانه / اخبار فناوری / به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم
به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

اگر به دنبال تلفن همراه مناسبی برای خود می گردید آیفون می تواند گوشی هوشمند مناسبی برای شما باشد این تلفن همراه دارای امکانات بسیار فراوان و کاربردی می باشد. اپل کل اس ام اس های شما را هنگام بکاپ گیری پیام های آیفون ذخیره می کند، صرف نظر از اینکه آنها بر روی رایانه شما ذخیره شوند یا بخشی از پشتیبان iCloud باشند. اگر قصد دارید از دستگاه اپل خود بکاپ تهیه کنید، این فایل را می توانید با رفتن به بخش هایی که در ادامه گفته می شود، پیدا کنید. در ادامه در اخبار فناوری در مورد مطلب به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم بیشتر صحبت خواهیم کرد

هر یک از فایل ها باید دارای فایلی به نام (۳d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28.mddata) باشند که متون شما در فرم دیتابیس SQLite قرار دارند.گفتنی است؛ در دستگاه های مجهز به ویندوز می توانید فایل مورد نظر را از طریق آدرس زیر پیدا کنید.

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

متاسفانه نمی توانید این فایل را داخل ادیتورهای متن باز کنید. برای این کار نیاز به یک ادیتور SQLite یا ابزار جانبی خاصی دارید که حداقل اگر فایل را کپی و در یک جای امن از آن نگه داری کردید، بایگانی از پیام های متنی خود داشته باشید.

برنامه های متعددی وجود دارند که نه تنها می توانند فایل SQLite که اپل برای ذخیره پیام های متنی استفاده می کند، رمزگشایی کنند بلکه به راحتی می توانند فایل ها را پیدا و آن ها را بایگانی کنند. PhoneView معمولا برای Mac توصیه می شود و CopyTrans اپلیکیشنی است که در میان کاربران ویندوز طرفدار دارد.

علاوه بر برنامه های مذکور ابزارهایی دیگر نیز موجود هستند که اکثر آن ها هزینه هایی بالغ بر ۱۵ و۳۰ دلار دارند و رایگان نیستند.برنامه iExplorer هم برای بکاپ گیری پیام های آیفون ابزارهای کاربردی را در اختیارتان قرار می دهد. گرچه این برنامه پولی است اما می توانید با نسخه آزمایشی آن فایل mddata را بخوانید و متن را کپی و پیست کنید. اگر بخواهید پیام ها را به پی دی اف یا فایل متن منتقل کنید در این صورت ناچار هستید که برای خرید نسخه اصلی برنامه هزینه پرداخت کنید.

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

در برخی مواقع ممکن است برای حفظ پیغام های متنی از تمام آن ها اسکرین شات بگیرید. برای این کار ناچار هستید به آخرین پیام های موجود در یک مکالمه بروید و از آن ها اسکرین بگیرید که زمان زیادی طول می کشد. این تنها راه حلی است که می توانید به طور کامل روی آیفون خود بدون کامپیوتر انجام دهید.

اگر بخواهید برای هر پیام تاریخ و زمان را درج کنید با ضربه زدن سمت راست اسکرین زمان تحویل نمایش داده می شود. همچنین می توانید چندین پیام را با ضربه زدن و نگه داشتن روی هر حباب پیام انتخاب کنید و آن ها را به ایمیل خود انتقال دهید.

بر این اساس، برای بکاپ گیری آی مسیج ها پیام های SMS و iMessage را با پروتکل یکسانی پردازش می کنیم زیرا روش های ذکرشده هر دو این ها را پوشش می دهند. اما اگر iMessage را روی مک و آی فون خود همگام سازی می کنید، کامپیوتر شما باید همان آی مسیج هایی که بر روی گوشی نصب است را داشته باشد و آنها را در Massage Logs chat ذخیره کند.همچنین می توانید با برنامه مسیج از مکالمه کامل پرینت بگیرید یا قسمت chat logo را از طریق Library > Messages > Archive پیدا کنید که برای این کار نیاز به یک فرد متخصص در زمینه محصولات اپل دارید.

مطلب پیشنهادی

المان های شهری

تاثیر المان های شهری بر روی رفاه شهروندان

استفاده از المان های شهری یکی از اقداماتی است که می توان برای بهبود و …