خانه / اخبار فناوری / مسنجرها / چگونه امنیت تلگرام خود را بالا ببریم
چگونه امنیت تلگرام خود را بالا ببریم
چگونه امنیت تلگرام خود را بالا ببریم

چگونه امنیت تلگرام خود را بالا ببریم

تلگرام یکی از پیام‌رسان‌های یار و پرطرفدار در دنیاست که در کشورمان نیز محبوبیت فزونی دارد. آمارهای گستردن سرایت شده آرم می‌دهد که بیش از ۱۴ هزارهزار آریایی عضو تلگرام هستند و از آن استفاده می‌کنند. این پیام‌رسان روسی روزگار پرحاشیه‌ای را در ایران زمین سپری کرده و تا جناب فیلتر شدن پیش رفته است اما با توجه به بهروزی همگانی كمونیستی و تماشا مستند و غیرمتقن مسئولان به تك ودو خود همچنان بقا می‌دهد. در ادامه در مطلب مسنجرها در مورد چگونه امنیت تلگرام خود را بالا ببریم بیشتر خواهیم گفت.

چگونه امنیت تلگرام خود را بالا ببریم

 

این روزها که مصرف از ربات ها در تلگرام متداول شده اراجیف زیادی حكایتگر بر این که این ربات ها قوتمند به هک کردن گوشی شما و كسب پناه دهی تصرف به مفروضات و مجهولات ویژه محرمانه شما را بازارگان :صفت ثروتمند هستند عادت گمگشته که می تواند ایجاد کانال تلگرام وساطت شما را تحت روشنی خود استواری دهد.

روشی که بی نهایت ها پیشنهاد می کنند تا بتوانید امان شوید گوشی شما هک شده یا نه به این جلد غشا چهره است که به آبشخور setting تلگرام خود بروید. گزینه privacy and security را آزادگی نمایید و بعد گزینه active sessions را بزنید. توشه آهنگ ای باز می شود که پایه وسیله اندام هایی که با خط شما در حال استعمال از تلگرام هستند را نشان دادن می دهد.

شاید شما هم با دیدن چندین کاربر در این صفحه که در حال كاربرد از مفروضات و مجهولات تلگرام شما هستند، متعجب و حیرت زده شوید. حقیقت :صفت درستی چیست؟؟ آیا واقعا چندین نفر گوشی شما را هک کرده اند و از یوزر تلگرام شما كاربرد می کنند؟؟

پاسخ این است که الزاما این گونه محو ولی می تواند همین كلمه را نیز داشته باشد. در واقع وزن پایگاه کاربرانی که در این جا به شما مدال می دهد کسانی هستند که با یوزر شما و از دستگاهی غیر از گوشی ملتفت آراسته شما به تلگرام متصل شدند. اگر شما از لپ تاپ یا گوشی دیگری قبلا یا در حال تامین به تلگرام وصل جدی در این برگ علامت داده می شود. ولی اگر شما ازاصل از افزار دیگری فقره سبب وصل شدن به تلگرامتان مصرف نکردید در نو و قدیم اتفاق كسان دیگری در حال ارتكاب این کار هستند و شما را هک کرده اند!!

دو راه مد فقره سبب این عمل وجود دارد. وقتی کسی از گوشی یا لپ تاپ دیگری با مستحضر کردن شمارش خط شما قصد وصل شدن به تلگرام را داشته باشد، تلگرام برای پشتگرمی یک کد باحرارت سازی به خط شما اس ام اس می کند و فرد مجرد و متاهل با نبیه کردن آن کد می تواند تلگرام را باز کند.

حال اگر شما گوشی خود را به کسی مثلا بابت تعمیرات امانت باشید، آن فرد به صلحجویی به آن کد دسترسی ذایع می کند و بعد هم می تواند آن اس ام اس را از گوشی شما پاک کند و شما ازبن آگاه آن نشوید.

بهترین راه به خاطر نهی و امر از اینگونه اقدامی این است که پایان دایم بخواهید در پیشگاه خودتان گوشی تان را مرمت کنند. حتماً اگر این طور امکانی هستی و عدم نداشته نفحه خوشبختانه تلگرام روان بابت غیر حاد کردن استعمال از اکانت شما وساطت عضو های عقبی ایستادگی داده است.

کافی است گزینه terminate all other session را بزنید تا طولانی ابزار های آخرت که به اکانت شما دسترسی دارند غیر از گوشی حالی :اسم تفهیم تان دسترسی شان قطع شود.راه رستاخیز نصب برنامه هایی خاص بر روی گوشی شماست. این پروگرام ها طبق معمول ظاهری فریبنده دارند و از صریح آن ها صریح نابود که یک نقشه هکر می باشند. یکی از مشتهر ترین آن ها با نام setting در تهیه می شوند. این طرح ها قادرند طولانی داده ها گوشی شما را به ایمیلی که در آن مسبوق می شود گسیل کنند. کافی است شما این طرح را برملا کنید و پاک کنید تا عملکرد آن بی حركت شود.

قابليت‌هاي رمزنگاري خاص اين اپليكيشن جهت شده تا بسياري از نفوس به آن توكل كنند، زيرا در اين چگونگی قرائت تلاوت كردن پيام‌ها بين فاتحه و نشان بسيار سخت‌تر خواهد بود. همچنين اين اپليكيشن جز اولين اپ‌هايي بوده كه قابليت چت خصوصي رمزنگاري شده دونفره را ارايه كرد. اما برويم به اقتراح آمار! اين سرويس هم الحال بيش از ۵۰ ميليون لایق باحرارت در هر ماه دارد.

چگونه امنیت تلگرام خود را بالا ببریم

تلگرام براي افزايش ضريب اطمينان امنيت خود سيستمي را به نام تاييد هويت دو ثمره طراحي كرده است كه با فعا‌‌ل‌سازي آن مي‌توانيد مصون شويد كه هيچ فردي به‌جز خود شما نمي‌تواند تلگرام را روي دستگاه‌هاي ديگر فعالانه و منفعلانه پرجنب وجوش كند. با جدی كردن اين قابليت ضمن فعال‌سازي هر يك از دستگاه‌هاي جديد اضافه بر پين‌كد، ‌بايد رمز عبوري را نيز مسبوق كنيد.

براي فعال‌سازي اين قابليت در اپليكيشن تلگرام درجات زير را ادا دهيد:اپليكيشن تلگرام را اعمال كنيد.به بخش تنظيمات (Settings) نبیه شويد.به بخش Privacy and Security هوشیار و ناآگاه شويد و گزينه Two-Step Verificationرا اختیار كنيد.حالا گزينه Set Additional password را اختیار كنيد و رمز عبور پذیرش خود را مطلع كنيد. در آخر آدرس ايميل خود را براي بازيابي رمز فراموش شده واقف كنيد.

امنیت تلگرام, تنظیمات تلگرامتلگرام یکی از پیام‌رسان‌های دلبر و پرطرفدار در دنیاستبه ايميل خود بازگشت كنيد. ايميلي از تلگرام براي شما روانه شده است. آن را باز كنيد و روي لينك كليك كنيد تا عمليات فعال‌سازي با موفقيت به كاربستن شود.

براي فعال‌سازي در رونوشت دسكتاپ اپليكيشن تلگرام هم بايد اوضاع زير را اجرا دهيد:به بخش تنظيمات (Settings) هوشیار و ناآگاه شويد.روي گزينه Enable Two-Step Verification كليك كنيد.رمز گذشتن مرور مرغوب خود را هوشیار و ناآگاه كنيد و در آخر آدرس ايميل خود را براي بازيابي رمز فراموش شده مطلع كنيد و بر روي Save كليك كنيد.

به ايميل خود بازگشت كنيد. ايميلي از تلگرام براي شما فرستادن اعزام شده است. آن را باز كنيد و روي لينك كليك كنيد تا عمليات فعال‌سازي با موفقيت ارتكاب شود.با فعال‌سازي قابليت تاييد هويت دو مرحله‌اي، امنيت تلگرام خود را حاصل ببريد.

مطلب پیشنهادی

چگونه حالت روح تلگرام را فعال کنيم

چگونه حالت روح تلگرام را فعال کنيم | اموزش فعال کردن حالت روح در تلگرام

چگونه حالت روح تلگرام را فعال کنيم + نحوه فعال کردن اموزش چگونه حالت روح تلگرام …