خانه / گردشگری / آشنایی با فرودگاه بین المللی بنگلور
آشنایی با فرودگاه بین المللی بنگلور

آشنایی با فرودگاه بین المللی بنگلور

برای ساخت این فرودگاه از سال ۱۹۹۵ میلادی کنسرسیومی تشکیل شد که این گروه متشکل از سه كلكسیون ی مختلف از جمله جماعت بین المللی چانگی سنگاپور بود. اعضای این گروه با یکدیگر صلح کرده بودند که یک مرافقت نامه ی ایالتی را برای ساخت و ساختن یک باند در بنگلور به امضا برسانند. در سال ۱۹۹۸، این کنسرسیوم در جنبه ها رسانه ای اقرار کرد که به علت دفع الوقت در مستجاب دولت هند برای شروع ساخت این فرودگاه، هر ۳ طرف از کنسرسیوم مورد نظر خارج می شوند. در ادامه در مطلب گردشگری در مورد آشنایی با فرودگاه بین المللی بنگلور بیشتر می گوییم.

آشنایی با فرودگاه بین المللی بنگلور

از جمله عللی که در آن زمان برای این درنگ و انحطاط بروز شد این بود که این گروه با دولت هند بر سر محل جمعیت و هم آبخورد جمعیت كهن که دی این ناحیه بود به قهر نرسیدند. در سال ۱۹۹۹ بود که اداره ی جمعیت های هند، مجددا این ضبط را به شیوع انداخت و با جمع کردن گروهی متشکل از شرکت توسعه صنعتی و زیرساختی کارناتا یک تفاهمنامه ی دولتی را امضا نمود. این مشارکت که بین بخش دولتی و خصوصی به وجود آمده بود، سهمی ۲۶ درصدی برای شرکت های مخصوص و ۷۴ درصدی برای دولت باقی گذاشت. در ژانویه ی سال ۲۰۰۱، دولت ایالتی شرکت فرودگاه بین المللی بنگلور را به عنوان شرکتی با سهامی خاص وا كردن نمود.

این شرکت تا نوامبر همان سال توجه شرکت هایی همچون؛ زیمنس، لارسن و توبرو را برای همکاری با خود جلب نمود. در طی زمانی که کارهای اداری این دسته به كاربستن می شد، در سال ۲۰۰۴ باند هال که جماعت دیرینه این ناحیه بود، بسته شد. عملیات ساخت و ساز هیات خطسیر بنگلور بالاخره در سال ۲۰۰۵ آغاز شد و بر اساس طرح ساختی که برای آن غرض شده بود، پیش بینی می شد تا وسعت گیرش این مطار نوار نزدیک به ۷ هزارهزار نفر دهلیز باشد.

آشنایی با فرودگاه بین المللی بنگلور

البته این فرودگاه پس از افتتاحش دارای ظرفیتی ۱۱ میلیون نفری در خود بود. ساخت و ساز این دسته ۳۲ ماه طول کشید و با در نظر دریافت تاخیرهایی که در بازگشایی این جمعیت پیش آمد، نهایت در سرگذشت ۲۴ مه ۲۰۰۸ وا كردن شد. بدوی هواپیمایی که در این هیات خطسیر به زمین نشست، هواپیمایی از بمبئی بود که بعد از این هیات خطسیر مسیر خود را به سمت جماعت سنگاپور بقا داد.

در فوریه ی سال ۲۰۹ بود که دولت ایالتی پیشهاد داد تا اسم این فرودگاه را به نام بنیانگذار بنگلور استحاله دهند و کمپگوا بگذارند. این تبدل اسم در سال ۲۰۱۲ مورد مدلل و نفی قرار گرفت و در سرگذشت ۱۴ دسامبر سال ۲۰۱۳، به طور رسمی نام این جماعت تغییر یافت. جماعت بین المللی  بنگلور بعد از حزب های بین المللی دهلی و بمبئی، به عنوان سومین مطار نوار پررفت و آمد کشور هند به شمار می رود.

آشنایی با فرودگاه بین المللی بنگلور

این جوخه با نام رسمی هیات خطسیر بین المللی کمپگودا   (Kempegowda airport)  که کمی قبل تر هم گفتیم به نام بنیانگذار این شهر است، نام گذاری شده است و در فاصله ی ۴۰ کیلومتری شمال شهر بنگلور قرار غمناك است. این دسته در قسمت شمال شهر بنگلور و در ایالت کارناتاکا کشور هندوستان قرار غمگین است.

از دیگر نکات جالبی که درمورد ی دسته بنگلور وجود دارد این است که این فرودگاه به نشانی قطب اصلی فناوری داده ها و تکنولوژی های IT در هند به شمار می رود و كثرت آن را سیلیکون ولی (یکی از بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی در دنیا) در هندوستان می نامند. این هیات خطسیر در واقع در یک زمین ۴ هزار هکتاری و در نزدیک روستای دهوانای قرار گرفته است. این گذرگاه به نشانی سی و بعدی جماعت قاره ی آسیا نیز نهان می شود.

شرکت های هواپیمای معروفی همچون؛ شرکت هواپیمایی ایرفرانس، شرکت هواپیمایی ایرایندیا، شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، شرکت هواپیمایی هواپیمایی امارات، شرکت هواپیمایی الاتحاد، شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز، شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز و شرکت هواپیمایی تای ایرویز در این جمعیت فعالیت می نمایند و پروازهای منظمی را در این فرودگاه به كاربستن می دهند. برای این که از این جماعت به مرکز شهر بروید  یا بالعکس، می توانید با استفاده افزار نقلیه ای همچون؛ تاکسی، ریکشا (نوعی وسیلهی  نقلیه ی هندی که بین دوچرخه و ماشین سیکلت است و قرین سه چرخه است)، هواپیما) و راننده خلبان ناخدا و کرایه خودرو می توانید خود را به هر مقصدی که در نظر دارید، برسانید.

مطلب پیشنهادی

چگونه به مونترال کانادا سفر کنیم

چگونه به مونترال کانادا سفر کنیم

مونترال، شهری فرانسوی در کشور کاناداست که با تمام نقاط دیگر این کشور فرق دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.