خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اخبار داغ / توهین کریمی قدوسی به اهل سنت و اعتراض اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس
توهین کریمی قدوسی به اهل سنت

توهین کریمی قدوسی به اهل سنت و اعتراض اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس

توهین کریمی قدوسی به اهل سنت و اعتراض اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس

توهین کریمی قدوسی به اهل سنت
توهین کریمی قدوسی به اهل سنت

کریمی قدوسی نمایند مردم مشهد در مجلس دهم در روز جمعه ۱۳ اسفند در نماز جمعه مشهد سخنرانی در درباره مقدسات اهل سنت داشته و اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس به این کریمی قدوسی سخنان اعتراض کردند.دراین بخش از سایت جذاب ۹۸ ماجرای توهین کریمی قدوسی به اهل سنت بررسی میشود.

توهین کریمی قدوسی و اعتراض فراکسیون اهل سنت مجلس

نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس، به سخنان جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در نمازجمعه مشهد اعتراض کردند و آن را توهین به مقدسات اهل سنت دانستند.فراکسیون اهل سنت مجلس همچنین سخنان کریمی قدوسی را “توهین به بزرگان دین و خلفای راشدین” و “تفرقه‌افکنانه” توصیف کردند.

متن اعتراض فراکسیون اهل سنت مجلس 

جناب آقای دکتر لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
باسلام واحترام

به استحضار می‌رساند در روز جمعه (۱۳ اسفندماه) جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه مشهد ضمن صحبت و سخنرانی، بدترین تهمت‌ها و توهین را به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقدسات اهل سنت اظهار نموده‌اند؛ این در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها به جد همگان را به حفظ وحدت دعوت نموده و بیان فرمودند هر حنجره‌ای که از آن کلام تفرقه شیعه وسنی خارج شود حنجره شیطان است. آیا جای سئوال نیست نماینده‌ای که خود را ولایتمدار و پیرو رهبری می‌نامد چنین تفرقه‌افکنانه اسباب اختلاف و چند دستگی در جامعه اسلامی را که حاصل خون هزاران شهید است بوجود آورد.
لذا از حضرتعالی به عنوان مدافع جایگاه مجلس و ریاست خانه ملت درخواست داریم با عنایت به اینکه اقدام ایشان خارج از حیطه وظایف نمایندگی بوده و موجبات نارضایتی، اختلاف، تفرقه‌افکنی و حتی ناامنی اجتماعی را سبب می‌شود هر چه سریعتر نسبت به بررسی عملکرد ایشان در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام و برخورد لازم را مبذول داشته و اینجانبان و مردم شریف ایران را از روند پیگیری و برخورد با نامبرده مطلع فرمایند.

با تشکر
فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی

واکنش لاریجانی

لاریجانی گفت: اظهارات توهین‌آمیز «کریمی‌قدوسی» پیگیری می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خواست اظهارات اخیر کریمی قدوسی در نماز جمعه مشهد در خصوص توهین به مقدسات اهل سنت را مورد بررسی قرار دهند.

غذرخواهی کریمی قدوسی

همکاران گرامی

نمایندگان محترم فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

نامه ای از جانب بعضی از شما همکاران محترم را در فضای مجازی خطاب به رئیس محترم مجلس را در اعتراض به مواضع بنده در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه مشهد را شاهد بودم.

وظیفه دانستم جهت تنویر افکار عمومی و پرهیز دادن ذهن های برادرانی در جامعه اهل سنت از شبهات توضیحاتی را عرض نمایم.

ـ از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی امام رمز پیروزی را وحدت کلمه اعلام نمودند و خود نیز از آن صیانت نمودند و ولی امر مسلمین نیز در موضوع وحدت کلمه توجه کاملی داشته اند.

ـ در دوران ۳۸ سال گذشته انقلاب اسلامی جریانی به ضد انقلاب مشهور شدند. در استان های اهل سنت امنیت مردم شریف انقلابی این مناطق را به خطر انداختند که با حضور ملت ایران و همراه با مردم غیور این مناطق خطر ناامنی را از این مناطق دور و امنیت پایدار را در این مناطق مستقر نمودند و شهدای زیادی تقدیم نمودند که شخصیت برجسته و کم نظیر دوران دفاع مقدس سرلشکر شهید شوشتری آخرین شهید از این سلسله بود که کنار شهدای گرانقدر جامعه اهل سنت خونشان با هم بر زمین ریخته شد.

ـ فتنه ۸۸ نیز در راستای همین تحرکات ضد انقلاب در کشور رخ داد. انتظار این نبود بعضی از همکاران از فراکسیون اهل سنت در دیدار با سران فتنه در هفتم اسفند ۹۵ شرکت نمایند، در حالی که ولی امر مسلمین چند روز قبل نسبت به قهر مردم با فتنه گران مواضع شفافی را اعلام نمودند.

ـ جریان فتنه، انحراف، نفاق، اسلام آمریکایی و اعتراض به کل این جریان هدف اصلی مواضع بنده بوده است.

ـ انتظار این نیست که در نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایامی که به حرکت عظیم تاریخ ساز خود و برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین که حمایت از جریان اهل سنت انقلابی در برابر جریان صهیونیسم جهانی و اهل سنت آمریکایی (جریان وهابیت) است، بعضی از شما برادران را در جریان فتنه فعال ببینم. در حالی که مواضع آشکار شما حمایت از جریان انقلابی در کشور بوده و خواهد بود.

ما نیز بر اساس مبانی اعتقادی با جریان شیعه انگلیسی که مظهر ظهورش فتنه ۸۸ بود و در عمل حمایت جریان سنی آمریکایی (وهابیت و آل سعود) را به همراه داشته به شدت مخالف و با آنها به مقابله برخواسته ایم و امید است شما همکاران نیز با محکوم کردن این ملاقات که مورد نفرت مردم انقلابی اهل سنت و همه جریانات انقلابی است اجازه سوءاستفاده به معاندین انقلاب را ندهیم.

جواد کریمی قدوسی همچنین پس از ارائه نامه، در گفت‌وگو با فارس با اشاره به این که همواره بر ضرورت وحدت میان مذاهب اسلامی تأکید داشته است، گفت: بارها مخالفت خود را با هرگونه حرکت‌ تفرقه‌افکنانه میان شیعه و سنی اعلام کرده‌ام.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر احیاناً از بابت مواضعم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در جهت روشنگری نسبت به جریان‌های غیر انقلابی بود،‌ برای برخی هموطنان سوءتفاهمی پیش آمده است،‌ از آنان عذرخواهی می‌کنم.

توهین کریمی قدوسی به اهل سنت و اعتراض اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس

مطلب پیشنهادی

تاریخ انتخابات 96 ریاست جمهوری

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۳۹۶

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۶ تاریخ انتخابات ۹۶

یک دیدگاه

  1. ایشان عذرخواهی کردن از قدرت رسانه ها