خانه / اخبار فناوری / قابلیت های ios 11 را بشناسیم
قابلیت های ios 11  را بشناسیم

قابلیت های ios 11 را بشناسیم

 

شرکت اپل در تلفت همراه جدید خود از فناوری های بسیار زیادی استفاده کرده است این گوشی هوشمند دارای امکانات بسیار زیادی می باشد که بهتر است با آنها آشنا شوید. قابلیت Do Not Disturb به شما کمک می‌کند تا حین رانندگی حواستان پرت نشود. در این حالت صفحه‌نمایش کاملاً تاریک می‌شود و هر پیغامی که برای شما ارسال شود، به‌ صورت خودکار با جواب‌های معین پاسخ داده می‌شود. این قابلیت باعث می‌شود تا شما حین رانندگی با تلفن خود صحبت نکنید تا به مقصد برسید. این قابلیت را می‌توانید در کنترل سنتر هم اضافه کنید. در ادامه در اخبار فناوری در مورد مطلب قابلیت های ios 11 را بشناسیم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

در آی او اس ۱۱ شما می‌توانید از روی هر دستگاهی که به آی کلود متصل است، عکس‌ها و اطلاعاتتان را مدیریت کنید. در این به‌روزرسانی سیستم‌ها به هم متصل شده‌اند و اگر شما عکسی را از روی مک بوک خود پاک‌کنید، در سیستم آی کلود این عکس از گوشی هوشمند شما هم پاک می‌شود و می‌توانید بر روی اطلاعات از هر سیستمی کنترل داشته باشید.

قابلیت های ios 11 را بشناسیم

گفتنی است؛ در آی پد قابلیت درگ و دراپ وجود دارد و کاربران می‌توانند با این قابلیت فایل‌ها را سریع‌تر منتقل کنند.در آیفون دسترسی به فایل‌های PDF و مدیریت آن‌ها ساده‌تر و بهتر شده است. جدا از به‌روزرسانی‌هایی که در مدیریت فایل‌ها صورت گرفته، آیفون به‌روزرسانی‌هایی هم در رابطه با مدیریت حافظه ارائه داده است. در این به‌روزرسانی آیفون به شما می‌گوید که کدام فایل عکس، اپلیکیشن یا فیلم ارزش نگه‌ داشتن ندارد و بهتر است که از روی گوشی هوشمند شما پاک شود.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید مدیریت حافظه پیشنهاد برای پاک کردن برنامه‌هایی است که مدت زیادی است از آن استفاده نمی‌کنیددر به‌روزرسانی جدید سیستم عامل iOS 11 اپ داک در آی پد هم قابل‌ دسترسی است و کاربران می‌توانند به‌ راحتی فایل‌های خود را با کشیدن و انتقال دادن میان مک بوک و آی پد خود منتقل کنند.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در درگ اند دراپ (drag and drop)ب ایجاد شده است امکان جابه‌جایی میان دو برنامه است. زمانی که شما در حال استفاده از آی پد هستید و از دو برنامه به طور همزمان استفاده می‌کنید، می‌توانید اطلاعات را از یک برنامه به برنامه دیگری که باز است، انتقال دهید. در این به‌روزرسانی به‌راحتی می‌توانید یک عکس، فیلم و یا نوشته را در برنامه دیگری منتقل کنید.

قابلیت های ios 11 را بشناسیم

ویژگی و قابلیت‌های جدیدی که به عکاسی لایو یا زنده آیفون اضافه‌ شده است، لوپ، بونس (Bounce) و نوردهی طولانی است. کاربران صفحات اجتماعی با این قابلیت‌ها آشنا هستند.قابلیت لوپ به شما این امکان را می‌دهد که از تصویر خود یک عکس بدون پایان بگیرید و می‌توانید این عکس را به‌ صورت زنده یا لایو ثبت کنید.

قابلیت بونس، ویژگی است که شما قبلاً در بومرنگ اینستاگرام با آن آشنا شده‌اید. بونس در عکاسی لایو حالتی شبیه به عقب جلو کردن فیلم کوتاه را برای شما ایجاد می‌کند.در قابلیت عکس‌برداری با نوردهی طولانی هم می‌توانید میزان نور را در حرکت نمایش دهید. اپل در رابطه با این قابلیت گفته که برای عکس‌برداری در حالت لایو با نوردهی طولانی نیازی نیست از سه‌پایه استفاده کنید.
اپل پی در مسیج ها

در به‌روزرسانی جدید آیفون این امکان فراهم شده است که از طریق مسیج خود پول انتقال دهید، این قابلیت در کنفرانس WWDC معرفی شد.گزینه‌ای با عنوان دارک مود در به‌روزرسانی جدید اپل وجود ندارد و این گزینه در قالب Smart invert ارائه‌ شده است. با فعال کردن این گزینه صفحه‌ نمایش شما به ته فام رنگ‌های سفید، سیاه و خاکستری تبدیل می‌شود.

مطلب پیشنهادی

المان های شهری

تاثیر المان های شهری بر روی رفاه شهروندان

استفاده از المان های شهری یکی از اقداماتی است که می توان برای بهبود و …