خانه / گردشگری / فرودگاه تازه احداث بیجینگ
فرودگاه تازه احداث بیجینگ

فرودگاه تازه احداث بیجینگ

چین یکی ازکشور هایی می باشد که دارای مسافرت های هوایی بسیار زیادی است این کشور دارای فرودگاه های بسیار زیادی می باشد که دارای کیفیت پروازی بسیار بالایی هستند. طبق کمیسیون توسعه ملی چین،‌ این فرودگاه مقر اصلی جدیدی برای شرکت های هواپیمایی جنوبی چین و شرکت هواپیمایی شرقی چین خواهد بود. بنابراین، این فرودگاه اعضای اتحاد SkyTeam را زیر یک سقف قرار می دهد که این امر باعث می شود هماهنگی این شرکت ها را بیشتر خواهد کرد و مسافران هم از آن سود می برند. طبق اظهار نظرات مقامات چینی، بعد از اتمام ساخت این فرودگاه، این دو شرکت حدود ۸۰٪ پروازهای این فرودگاه را انجام خواهند داد. در ادامه در مطلب گردشگری در مورد فرودگاه تازه احداث بیجینگ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فرودگاه تازه احداث بیجینگ

طراحی ساختمان ترمینال این فرودگاه جدید به عهده ی Zaha Hadid بوده است. فضای ترمینال این فرودگاه چندین باغ و فضای سبز در خود دارد. بخش هایی هم برای مسافران در نظر گرفته شده است. بخش پروازهای داخلی و خارجی هم از یکدیگر جدا شده اند تا ساختمان ها متمرکزتر باشند و اینکه زمان پرواز هم برای مسافران کاهش پیدا کند.

معمار این پروژه، Zaha Hadid، در وبسایت خود بیان کرده است که فرم ها و اشکال به کار گرفته شده در معماری این پروژه، ترکیبی می سازند که نشان دهنده ی هماهنگی و تعادل در مناظر چینی هستند. این در حالی است که رنگ ها و مواد به کار گرفته شده در این مجموعه، بیانگر زبان بصری در فرهنگ های باستانی چین هستند.

فرودگاه تازه احداث بیجینگ

طراحی خلاقانه این ترمینال که ۷۰۰،۰۰۰ متر مربع مساحت دارد، شامل یک هسته اصلی و ۶ خوشه ی منحنی می شود که از طریق پیاده‌رو هایی به یکدیگر می رسند. این امر باعث می شود که دسترسی و مس در این ترمینال آسان تر شود.

در فاز ابتدایی افتتاح، تنها ۴ باند فرودگاه به کار گرفته می‌شوند و ظرفیت این فرودگاه حدود ۴۵ میلیون مسافر در سال خواهد بود. ولی دو باند دیگر هم در آینده افتتاح می شوند که با افتتاح این دو باند، ظرفیت فرودگاه به ۱۰۰ میلیون مسافر در سال خواهد رسید.یکی از معاونان مدیرکل این پروژه می گوید که‌ «دغدغه ما این نیست که آیا چنین حجمی از مسافر خواهیم داشت یا نه. ما فقط می‌خواهیم بتوانیم پاسخگو تقاضا باشیم.»یک ایستگاه قطار پرسرعت هم در این محوطه ساخته خواهد شد تا دسترسی مسافران به فرودگاه آسان تر شود.

مطلب پیشنهادی

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

کشور تایلند یکی از کشورهای بسیار زیبا و بسیار دیدنی است، در ده های اخیر …