خانه / مطالب و دانستنی ها / جالبترین / جایزه نقدی اسکار چقدر است؟ | جایزه اسکار ۲۰۱۷
جایزه نقدی اسکار چقدر است؟

جایزه نقدی اسکار چقدر است؟ | جایزه اسکار ۲۰۱۷

جایزه نقدی اسکار چقدر است؟, جایزه اسکار ۲۰۱۷

جایزه نقدی اسکار چقدر است؟

قیمت و  ارزش جایزه اسکار ۲۰۱۷ چقدر است

اسکار مراسم اعطای جایزه سالانه در آمریکا است که به بهترین فیلم های سینمایی جهان داده می شود. مراسم اسکار یکی از مهم ترین مراسم‌های اهدای جایزه در دنیااست و هر سال در بیش از ۱۰۰ کشور جهان به‌صورت زنده پخش می‌شود.
اصغر فرهادی کارگاردان ایرانی برای فیلم های جدایی نادر از سیمین و فروشنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان و جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی زبان را دریافت کرده است.

جایزه نقدی اسکار چقدر است؟

بنا به گزارش یک سازمان تحقیقاتی معتبر ، معمولا” فیلمهایی که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار می شوند ، حدود ۲۰ میلیون دلار بیشتر از قبل در گیشه های باکس آفیس فروش می کنند اما کاملا” واضح است که این افزایش فروش برای برندگان جوایز اسکار بیشتر از سایر رقبایشان است و علاوه بر این ۲۰ میلیون دلار ، حدود ۱۴ میلیون دلار دیگر هم بعد از دریافت جایزه به فروش این برندگان خوش شانس اضافه می شود.

صبح امروز کن اولتا ، منتقد سینما به سی بی اس گفت:”به محض اینکه یک فیلم نامزد و یا برنده یک و یا چند جایزه معتبر می شود ،از فردای آن روز این جوایز و نامزدی ها یکی از ارکان اصلی تبلیغات این فیلمها محسوب می شود در واقع کمپانی های فیلمسازی از این افتخارات به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای فروش فیلمشان استفاده می کنند. “ “اگرچه بعضی فیلمها خیلی بد اقبال هستند و حتی نامزدی و یا دریافت جایزه اسکار هم در بهبود فروش آنها تغییری ایجاد نمی کند.

برای مثال فیلم “قفسه درد”که در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه بهترین فیلم اسکار شد فقط ۱۷ میلیون دلا ردر باکس آفیس فروش رفت در حالیکه هزینه تولید این فیلم حدود ۱۵ میلیون دلار بود. اما حقیقت این است که دریافت جوایز متعدد فقط از لحاظ مالی برای کمپانی های فیلمساز ارزش مالی ندارد بلکه کسب این جوایز علاوه بر سود مالی باعث بالا رفتن اعتبار و شهرت این کمپانی ها نیز می شود.

جایزه نقدی اسکار چقدر است؟

مطلب پیشنهادی

بوئینگ ساخت کدام کشور است

بوئینگ ساخت کدام کشور است

بوئینگ ساخت کدام کشور است بوئینگ ساخت کجاست