خانه / گردشگری / مکان های عجیب ماقبل تاریخ
مکان های عجیب ماقبل تاریخ

مکان های عجیب ماقبل تاریخ

یکی از اماکن قدیمی که قصد داریم در این نوشتار به آن بپردازیم سنگ های شگفت انگیز و اسرار آمیز در روستای کارناک کشور فرنگ است. گفته می شود که این ۳۰۰ سنگ بین سال های ۴۵۰۰ تا ۳۳۰۰ قبل از میلاد مسیح در این منطقه نصب شده است. سنگ هایی که هم اکنون نیز جزو بزرگترین مجموعۀ سنگی در جهان می باشد. دربارۀ این مکان اسرار آمیز، بحث ها و نقل قول های متعددی وجود دارد. برخی از مورخان و زمین شناسان بر این باور هستند که این سنگ ها کارکرد لرزه نگاری داشته است و آباء با توجه به این سنگ ها از وقوع زلزه علم حاصل می کردند. این در حالی است که منجمان و ستاره شناسان بر این باورند که این ۳۰۰ سنگ در جهت اختران واقع شده اند و کارکردی شبیه یک ارزیابی را بر عهده داشته اند. در ادامه در مطلب گردشگری در مورد آشنایی با مکان های عجیب ماقبل تاریخ بیشتر صحبت می کنیم.

مکان های عجیب ماقبل تاریخ

مصر كهن از جمله تمدن هایی است که سازه های اسرار آمیز و شگفت انگیز اضافی در دل آن وجود داشته است. یکی از این اماکن تاریخی، ستون هرمی شکلی است که در آسوان واقع شده است. این مکان، سال ها نقل محفل ها دیرینه شناسی بوده است. چرا که این مکان از هر زه اربعین ای به نحوی برای دیرینه شناسان راز آلود بوده است. برای این ستون پر حاشیه، وزنی برابر ۱۲۰۰ تن و ارتفاعی ۱۳۷ متری ارزیابی زده شده است.

این خراج برابر ارتفاع یک شالوده ۱۰ طبقه است. به دلیل اینکه در تماماً این ستون ترک هایی وجود دارد، هیچ گاه از این ستون كاربرد خاصی نشده است و به عبارتی در مکانی نصب و پا برجا نشده است. اما چیزی که این ستون را خاص تر کرده است تراشکاری های روی این ستون است. تراش کاری هایی که با خلق ساخت و برش این شی هیچ گونه هم خوانی ندارد. همین سبب شده است که كهن شناسان دربارۀ اسباب های آن دوره و فناوری های مورد استفادۀ ساكنان آن زمان دچار شک و شك شوند.

از دیگر اماکن باستانی مربوط به تاریخ مهم که می خواهیم شناساندن کنیم، در منطقۀ اولمک در کشور مکزیک، ۱۷ عدد سر سنگی با وزن های به تقریب ۶ تا ۱۵ تنی وجود دارد. این مکان که به دورۀ ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ پیش از زادروز متولد زادن و وفات پیدایش مسیح می باشد، یکی از ده ها جاذبۀ سیر کشور مکزیک به حساب می آید. سنگ بری هایی که بر روی این سنگ ها صورت غمناك است و نقش سر های با عمامه را آفریدن کرده است، نشان دهندۀ اوج نازكی و ضخامت ]drot و دقت سازندگان این سر ها می باشد.

مکان های عجیب ماقبل تاریخ

سر هایی که گویی متعلق به رهبران قدرتمند قوم اولمک می باشد. با بررسی های وسیعی که بر روی این سر ها صورت غمناك است، عقیده ای شیوع پراكندن شده است که هنوز دربارۀ آن قطعیتی وجود ندارد. گفته می شود که حالت چهره های کنده شده بر روی این سنگ ها، شبیه به اكابر آفریقایی می باشد و به همین دلیل گفته می شود که در این منطقه یک قوم آفریقایی زنده می کرده اند، که دست به ساخت این سر های سنگی زده اند.

اگرچه نمی توان تاریخچه ای دقیق دربارۀ این مکان شگفت انگیز نشان دادن کرد اما ملاقات از چنین مکانی خالی از لطف نیست.سرهای سنگی اولمکمکان های شگفت انگیز سابق تاریخ: كهنه و جدید ترین مکان كهن متقی جهان در ترکیهدر کشور ترکیه، یکی از باستانی ترین اماکن بااهمیت به یاد ماندنی جهان قرار دارد. این مکان که در قسمت گردشگریِ مسلمان بی آمخته است، تپۀ گوبلکی می باشد. در این مکان دیرینه که گفته می شود نفس به ۱۰۰۰۰ و یا ۹۰۰۰ قبل از ظهور و مسیح می باشد، نقش و پیكر هایی از ستوران و آدمیان دارد که بر روی ستون های سنگی شكوه کنده کاری شده است. وزن این ستون ها و کنده کاری ها چیزی در حدود ۲۰ تن است.

کنده کاری هایی که به شدت خیره کننده و حیرت آور هستند. با توجه به زمان ایجاد و ساخت این مکان، سؤال های اضافی ذهن محققان را در بر ملول است. چرا که مردم آن زمان اكثر شکارچی بوده اند و مشغول ساخت چنین مکانی با چنین هیبتی نبوده اند. مگر اینکه دانش و وسایل آن ها بیش توسعه یافته تر از آن چیزی بوده باشد که تا کنون کشف شده و به دست آمده است. به هر جهت، این مکان ارزش این را دارد که مورد بازدید وجد مندان به سفر قرار گیرد و بیشتر مورد توجه واقع شود.

مکان های عجیب ماقبل تاریخ

در کشور ژاپن مکانی وجود دارد که گفته می شود متعلق به ۸ تا ۱۰ هزار سال قبل از زا مسیح می باشد و به عصر برودت تعلق دارد. این بنا که یوناگونی نامیده می شود یک مکان در زیر آب می باشد که از چند پله با زوایۀ قائمه و چند ستون تشکیل شده است. ساخت و معماری این بنا به نحوی است که مورخان و زمین شناسان ر ا دچار چون وچرا کرده است. دلیل شك آن ها این است که آن ها گمان نمی کنند بشر دست به ساخت چنین مکانی آن هم در زیر آب در آن زمان زده باشد. به هر جهت نمی توان از کنار این سازه که گفته می شود كهنه و جدید ترین مکان روی کرۀ زمین است به آسایش بگذریم.

مطلب پیشنهادی

چگونه به مونترال کانادا سفر کنیم

چگونه به مونترال کانادا سفر کنیم

مونترال، شهری فرانسوی در کشور کاناداست که با تمام نقاط دیگر این کشور فرق دارد. …