خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اخبار داغ / اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶, زمان و اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶
اسامی کاندیدای ریاست جمهوری 96

اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶, زمان و اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶

اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶, زمان و اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶

اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تائید شورای نگهبان ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.انتخابات شواری شهر و روستای اسلامی هم زمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.در این مطلب از سایت جذاب ۹۸ زمان و اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶ را مشاهد می کنید.

برگزار شدن زودهنگام انتخابات

با توجه به مصادف شدن ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ با ماه مبارک رمضان،تاریخ انتخابات ۹۶ زودتر از خرداد ماه برگزار میشود.

بر اساس تغیییرات انجام شده و مطابق با جدول زمان بندی انتخابات در دوره گذشته، انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ۲۶ روز زودتر از موعد مقرر (۲۴ خرداد) برگزار خواهد شد. بر همین اساس آغاز نام نویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری احتمالا از دهه سوم بیست و دوم فروردین ماه آغاز می شود و به مدت پنج روز ادامه می یابد.

اسامی کاندیدای ریاست جمهوری ۹۶

اسامی کاندیدای ریاست در حدس گمان است اما به احتمالا جناب حسن روحانی ریس جمهور کنونی یکی از نامزده های ریاست جمهوری است و اقای محمود احمدی نژاد ریس جمهور دوره قبل هم با مشورت با رهبری برای شرکت در انتخاب ریاست جمهوری ۹۶ انصراف دادن.فقط سید محمد غرضی برای ریاست جمهوری اعلام امادگی کردند.

اسامی ۲۱ کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به منظور انتخاب ۱۰ کاندیدای جبهه اعلام شد.

مهرداد بذرپاش

سعید جلیلی

حمیدرضا حاجی بابایی

محمد خوش چهره جمالی

محسن رضایی میرقائد

سیدابراهیم رئیسی

علیرضا زاکانی

علیرضا زالی

محمدمهدی زاهدی

مسعود زریبافان

سیدعزت‌الله ضرغامی

محمد عباسی

ابراهیم عزیزی

سیدپرویز فتاح

رستم قاسمی

محمدباقر قالیباف

محمدحسن قدیری ابیانه

شاهین محمدصادقی

غلامرضا مصباحی مقدم

سید مصطفی میرسلیم

علی نیکزاد

بنا بر این گزارش، قرار است از بین این افراد و با رای اعضای مجمع عمومی ۱۰ نفر به عنوان کاندیداهای جبهه مردمی انتخاب شوند.

کاندیداهای جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان برای انتخابات ۹۶

راضیه علی بخشی سخنگوی جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران اظهار داشت: در جلسه شورای مرکزی امروز (یکشنبه ۱۵ اسفند) جبهه مستقلین واعتدالگرایان ایران، مصوب گردید تا اعلام تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست‌جمهوری و همچنین شوراها در تهران و مراکز استان‌ها، کاندیدای واحد و قطعی این جبهه رسانه‌ای نشود.

وی افزود: در جلسه گذشته این جبهه که در بهمن‌ماه تشکیل شد، اسامی ۵ نفر از ۱۶ نفر که بالاترین مقبولیت را در جامعه آماری هزار نفری داشتند، بدین ترتیب مشخص شدند که عبارتند از قدرتعلی حشمتیان رئیس خانه احزاب ایران و منتخب اول احزاب کشور ۸۹۳ رای، مطهری نایب رئیس مجلس با ۷۶۸ رای، روحانی رئیس‌جمهور فعلی با ۵۸۷ رای، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور با ۵۲۳ رای، محمد اشرفی‌اصفهانی فرزند چهارمین شهید محراب و رئیس هیئت تخلفات ریاست‌جمهوری با ۴۸۵ رای.

مطلب پیشنهادی

تاریخ انتخابات 96 ریاست جمهوری

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۳۹۶

تاریخ انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری و اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۶ تاریخ انتخابات ۹۶