خانه / گردشگری / بازسازی پول صفوی بیستون
بازسازی پول صفوی بیستون

بازسازی پول صفوی بیستون

ایران دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاید می باشد و باید از این جاذبه ها پاسداری کرد و در صورت بروز مشکلات برای این منابع آنها را مرمت کرد. طبق گفته ی پایگاه جهانی بیستون، عملیات مرمت پل صفوی بیستون شروع شده است. این پل تاریخی که یکی از آثار گردشگری و پر ارزش ایران است در استان کرمانشاه قرار دارد و در حال حاضر قسمت هایی از آن هم مرمت شده است. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید: در ادامه در مطلب گردشگری در مورد بازسازی پول صفوی بیستون بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بازسازی پول صفوی بیستون

تون اعتباراتی در نظر گرفته شده است که با در نظر گرفتن آن می توان هم بخش های پل را بازسازی کرد و هم آن را ساماندهی کرد. برای مثال جمع آوری زباله های بخش غربی این پل، لایروبی رودخانه، مرمت پایه های سنگی و بخش هایی از جداره ی آجری از کارهایی بوده است که تا حالا انجام شده است.در سال های گذشته، سیمان، بخشی از تاق ها و جرزهای پل صفوی بیستون را پوشانده بود که این مواد هم پاکسازی شد و پایه های سنگی آن هم مرمت شد.

بازسازی پول صفوی بیستون

این پل مطابق اسمش در دوران صفویان ساخته شده است و در استان کرمانشاه در بیستون واقع شده است. این پل یکی از با ارزش ترین آثار تاریخی ایران است که بازدید کننده های زیادی هم دارد. در سال ۱۳۴۶ و در روز پنجم بهمن، پل صفوی بیستون به ثبت ملی رسید.

مطلب پیشنهادی

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

فرهنگ و آثار تاریخی کشور تایلند

کشور تایلند یکی از کشورهای بسیار زیبا و بسیار دیدنی است، در ده های اخیر …