خانه / فرهنگ و هنر / بیوگرافی / سید علی خمینی کیست
سید علی خمینی کیست

سید علی خمینی کیست

سید علی خمینی زندگی نامه

بیوگرافی سید علی خمینی

سید علی خمینی کیست

سید علی خمینی کیست

سید علی خمینی متولد ۲۱ فروردین ۱۳۶۴ و کوچکترین فرزند سید احمد خمینی و نوه امام خمینی است.وی همچنین داماد سید جواد شهرستانی است که خود داماد آیت‌الله سیستانی، از مراجع تقلید شیعه‌است.

او دارای یک فرزند پسر به نام محمد علی است.وی روحانی بوده و در حوزهٔ علمیهٔ قم مشغول تحصیل و تدریس است. عمده سرشناسی وی به دلیل وجود تصویری از وی با امام خمینی در اواخر عمر و علاقهٔ وافر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به اوست به حدی که در نامه‌ای در مورد سید علی نوشته: در صورت او نور و نور علی نور می‌بینم.

مواضع سیاسی
برخی خبرگزاری‌ها گزارش داده بود که علی خمینی حضور در تظاهرات حامیان حکومت جمهوری اسلامی در ۹ دی ۱۳۸۸ شرکت کرده است. همچنین در مراسم بزرگداشت این روز در ۹ دی ۱۳۸۹ با حضور مردم در مهدیه تهران انجام شده بود، از اعلام مواضع وی تقدیر شده و از وی به عنوان یادگار واقعی امام خمینی یاد شد.[۳] اما دفتر آیت‌الله خمینی حضور او در مراسمی در تهران در روز ۹ دی ۱۳۸۹ را تکذیب کرده‌است؛ و اعلام کرد: «جناب آقای سید علی خمینی روز پنج شنبه نهم دی ماه ۱۳۸۹ در شهر مقدس قم بوده‌اند و مصاحبه‌ای نیز با هیچ‌یک از رسانه‌های خبری نداشته‌اند».

مطلب پیشنهادی

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه | سن گوگوش چند ساله | سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش گوگوش متولد چه سالیه