خانه / فرهنگ و هنر / بیوگرافی / تاریخ تولد شهرام آذر (سندی) | بیوگرافی شهرام آذر
تاریخ تولد شهرام آذر (سندی)

تاریخ تولد شهرام آذر (سندی) | بیوگرافی شهرام آذر

تاریخ تولد شهرام آذر

تاریخ تولد شهرام آذر (سندی)

بیوگرافی و تاریخ تولد شهرام آذر خواننده

شهرام خسروشاهی آذر متولد ۲ مرداد ۱۳۳۶ در شهر آبادان است . شهرام آذر معرف به سندی خواننده، آهنگساز، تنظیم‌کننده و نوازنده‌ی کیبورد  و داور استیج شبکه منو تو استاست.

فارغ التحصیل دانشگاه جهانی موسیقی تهران می باشد، دو برادر و دو خواهر دارد که وی فرزند دوم خانواده می باشد، در زمان جنگ ایران و عراق در اندیمشک زندگی می کرده است.

خروج سندی از ایران

بعد از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷شهرام آذر از تهران به آبادان برگشت و کمی بعد از جنگ خلیج فارس دوباره به تهران بازگشت و در سال ۱۳۶۲ به آلمان رفت وی در آنجا کار موسیقی خود را ادامه داد و گروه سندی را در سال ۱۳۶۵ راه‌اندازی کرد و چند سال بعد به آمریکا مهاجرت کرد

هم کاری با دیگر خوانندگان

در سال‌های قبل از انقلاب در ایران با خوانندگانی همچون بتی، شاهرخ و نوش آفرین، همکاری‌هایی داشت. بعد از انقلاب هم با ابی که بطور جدی و پُررنگ همکاری داشته است. ابی در یک اظهارنظر ویدیویی به ستایش از سندی در دوران همکاری هنری‌شان پرداخت و چنین گفت: “شهرام «کمر ارکستر» بود؛ شهرام یک دونه بود و باقی ارکستر رو هم با خودش یدک می‌کشید”.او اولین رپر ایرانی است.

وی در فصل اول برنامهٔ استعدادیابی استیج (پخش شده از شبکهٔ تلوزیونی من و تو) به عنوان یکی از چهار داور و موزیک‌پرودیوسِر اصلی، حضور داشت. در فصل دوم برنامهٔ استیج نیز در همین کسوت با این برنامهٔ پُربیننده همکاری خود را ادامه داده است.

تاریخ تولد شهرام آذر مشهور به سندی

مطلب پیشنهادی

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه | سن گوگوش چند ساله | سال تولد گوگوش

گوگوش متولد چه سالیه,سن گوگوش چند ساله,سال تولد گوگوش گوگوش متولد چه سالیه