خانه / اخبار فناوری / اخبار خودرو / گشت و گذار با خودروی اجاره‌ای
گشت و گذار با خودروی اجاره‌ای

گشت و گذار با خودروی اجاره‌ای

سفر کردن امری است بسیار لذت بخش و هیجان انگیز که بی شک کسی نیست که نسبت به ان حس بدی داشته باشد! در یک سفر می توان تفریحات متعددی انجام داد که یکی از آنها بدلیل علاقه بیش از اندازه به رانندگی، اجاره خودرو و گشت و گذار در منطقه مورد نظر است. بارها دیده ایم که شمار زیادی از هموطنان ما در داخل کشور عازم شهرها و استان های دیگر می شوند و در آنجا اقدام به اجاره خودرو می کنند تا در طی چند روز اقامت‌شان در شهر مورد نظر شخصا رانندگی کنند و اقدام به گشت و گذار نمایند.

مراکز متعددی در سطح کشور وجود دارند که خود یا مالک تمامی خودروهای خود می باشند و آنها را با شرایطی خاص اجاره می دهند و یا اینکه خود همچون یک واسطه اقدام کرده و با اجاره خودروهای مختلف با برندهای گوناگون از مراکز مختلف اقدام به اجاره مجدد آنها به گردشگران می کنند. اما به هر حال گشت و گذار با خودروی اجاره‌ای نیز خود مستلزم رعایت برخی قوانین و توجه به نکاتی بسیار مهم است! با اخبار خودرو وب سایت بزرگ جذاب ۹۸ همراه باشید.

گشت و گذار با خودروی اجاره‌ای

البته اجاره خودرو تنها مختص گردشگران نیست! ازدواج و مراسم عروسی نیز یکی دیگر از دلایلی است که موجب می شود افراد اقدام به اجاره یک روزه خودرو نمایند که طبیعتا در راس آنها خودروهای خارجی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. اما نکته ای که خیلی از افراد متاسفانه از آن آگاهی درستی ندارند، نحوه اجاره خودرو است! متاسفانه برخی از مراکز اقدام به گرفتن تعهدات گوناگون و مدارکی از افراد جهت اجاره خودرو به آنها می کنند که اصلا هیچ یک از آنها منطقی نیست! بطور کلی توجه به نکات مربوط به اجاره خودرو امری است بسیار مهم که متاسفانه کمترین توجهی نسبت به آنها از سوی اجاره کنندگان صورت می پذیرد!

به طور وازده و امیدوار زمانی که شما ماشین اجاره می‌کنید بایستی در وضع جنبه ماشینی که می خواهید با آن رانندگی کنید اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید. اگر می‌خواهید به تنهایی رانندگی کنید و خودتان شوفر باشید بهتر است از قبل درباره مدل ماشین و نحوه محافظت آن اطلاعاتی را کسب کنید.هرچه سطح آگاهی شما نسبت به ماشین هیئت نهج وجد نظر و نحو استفاده از آن بالا باشد بهتر می‌توانید از آن حراست کنید. اگر درباره ماشینی که آن را سود کرده‌اید اطلاعاتی ندارید نگران نباشید. با مطالعه این مقاله می‌توانید از چگونگی محافظت و استفاده آن مطلع شوید. بهتر است قبل از روشن کردن ماشین از ساختار داخلی آن اطلاع داشته باشید و بدانید که اجزای داخلی یک ماشین معمولا چه قطعاتی هستند. آشنایی اولیه با الفبای رانندگی جزء اساسی ترین مسائلی است که در چنین مواقعی باید به آن پرداخته شود. اگر مدتی است که رانندگی نکرده‌اید و احتمالا فراموش کرده‌اید که چه طور رانندگی کنید توصیه می‌کنیم که حتما قبل از نشستن پشت فرمان اتوموبیلی که آن را استجاره کرده‌اید با یک ماشین دست دوم چند جلسه تمرین رانندگی کنید تا راحت تر و سریع تر به هدف خود برسید.

گشت و گذار با خودروی اجاره‌ای

در دربست خودرو امنیت خودرو و نکات فنی آن در کرایه ماشین با راننده  متجاوز عمده می باشد اکثر خودروهای دنیا در کشورهای آمریکا و اروپا تست تصادف شده‌اند که با مراجعه به این سایت‌ها می‌توان راحت‌ تر حیث خرید و یا اجاره ماشین تصمیم گرفت. این تست‌های سلامت یک موسسه خارجی معتبر و همچنین با توجه به تدقیق فیلم تست‌های تصادف انجام شده در موسساتی مانند ما یرای انگلستان نظام شده است.در سایت بر اساس میزان ثقه خودرو حین تصادف مزیت آوانس نمره پروانه داده شده است. تمام خودروهای تولید شده در کشور به جاهل بیگانه از چند مدل وطنی در اروپا یا آمریکا تست تصادف شده‌اند. در اینجا تعدادی از خودروهایی که بیشترین فروش را در کشور دارند، آورده‌ایم تا شما حداقل آگاه باشید پشت چه فرمانی می‌نشینید و در زمان کرایه سواری بدون شوفر کدام ماشین را با توجه به نیاز خود اجاره نمایید. اما بگذارید به چند نکته بسیار مهم دیگر در زمان اجاره خودرو نیز اشاره کنیم:

  • تحقیقات بیشتر، پرس و جو از دوستان و متخصصان و کمک گرفتن از شرکت های توریستی.
  • کرایه اتومبیل از طریق فرودگاه.
  • استفاده از وب سایت های تخصصی کرایه ماشین.
  • برگزینی درست از کارت اعتباری در زمان های مختلف

 

تعریف كرایه ربح در ماده ۴۶۶ قانون مدنی بیان شده است. در این ماده راجع به حساب تعریف سود گفته شده که سود عقدی است که به موجب آن مستأجر مالک منافع عین مستأجر می‌شود. در این حالت اجاره‌دهنده موجر، اجاره‌کننده مستأجر و كیفیت منفعت عین مستأجر نامیده است. قوانین ناظر بر عقد استجاره و روابط موجر و مستأجر به تبع تحولات اجتماعی بار‌ها تصادم تغییر شده است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها، آرایش مدنی و قوانین روابط موجر و مستأجر مصوب سال‌های ۱۳۵۶، ۱۳۶۲ و ۱۳۷۶ است. هر رابطه استیجاری ممکن است تحت شمول یکی از این قوانین استقرار داشته باشد؛ بنابراین در وضعیت هر قرارداد اجاره، ضروری است ابتدا زیور آیین حاکم بر آن قرارداد معلوم شود.

این موضوع را هم به یاد داشته باشید که اجزای داخلی خودرو و جزء مهم. تجهیزات داخلی زیاد زیاد هستند و از آنجا که شاید وقت گیر باشند میتوانید آن هایی که عمده تر هستند را ابتدا تدقیق کنید. مثلا شیشه بالا بر ها تست شوند. دقت کنید که بدون سر و صدا و به راحتی باید پایین و بالا شوند. برف باک کن ها فراموش نشود. کیلومتر و آمپر بنزین دقت شود. کمربندها باز و بسته شوند. ترمز دستی را خوابانده و سراج های ترمز را چک نمایید. صندلی را جلو عقب بنده و آن را به خوبی چک کنید. صندلی نقش مهمی در رانندگی دارد. بیرون و درون بیگانه خارجه و داخل آن را به خوبی معاینه نمایید. و در مورد کیلومتر خودرو مطمئن شوید که بیشتر از ۹۹ کیلومتر طی نکرده باشد.

گشت و گذار با خودروی اجاره‌ای

همچنین باید به این نکته هم توجه داشته باشید که مشكات های سواری فراموش نشود. فقره سبب چک کردن فانوس ها خوب است که یک همراه با خود داشته باشید تا جلوند ها را به درستی بتوانید معاینه کنید. و البته فراموش نکنید که موتور را دقت نمایید. این کار نیاز به یک متخصص دارد . اما شما بعنوان خریدار میتوانید این مورد را هرچند سطحی مداقه نمایید. چیزی که باید بدانید این كیفیت است که نباید در جاهای مختلف موتور جای لکه روغن باشد.سطح روغن ها را در جاهای مختلف مداقه نمایید. وقتی موتور ماشین روشن است میتوانید به صداهای نامعمول گوش دهید و آن را دقت نمایید.

همانطور که می دانید در کشور ما جزیره کیش تقریبا بیشترین سهم را در اجاره خودرو به گردشگران دارد و از این حیث اطلاعات ارائه شده خدمت شما بیشتر در مورد اجاره خودرو در کیش صدق می کند. از جمله دلایل این میزان اجاره خودرو در این جزیره توریستی و زیبای کشورمان باید به متنوع بودن خودروهای خارجی مختلف بدلیل آزاد بودن این جزیره به لحاظ قانون گمرک اشاره کرد. امیدواریم در صورت سفر به این جزیره و اجاره خودرو به نکات گفته شده نیز توجه لازم را داشته باشید.

مطلب پیشنهادی

عکس کوییک محصول جدید سایپا

عکس کوییک محصول جدید سایپا ۹۶ + قیمت و مشخصات فنی

عکس کوییک محصول جدید سایپا ۹۶ + قیمت و مشخصات فنی عکس کوییک محصول جدید …