خانه / اخبار فناوری / اخبار خودرو / مشخصات فنی لیفان X60
مشخصات فنی لیفان X60

مشخصات فنی لیفان X60

در کلاس کراس‌اورهای کامپکت چینی سوق و میدان معامله ایران، لیفان X60 از فروش فرازین بهره مند است. در این مطلب به امعان جامع لیفان X60، یار و دشمن با ملاحظه توانایی‌های فنی و رفاهی سواری در مقاسیه با رقبا، نظیر ام‌وی‌ام X22، هاوال H2 و هایما S5 می‌پردازیم. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد مشخصات فنی لیفان X60 بیشتر صحبت می کنیم.

مشخصات فنی لیفان X60

لیفان X60، یکی از قدیمی‌ترین کراس‌اورهای چینی بازارگاه ایران زمین است که به دلیل قیمت اقتصادی و فقدای رقبای پرتعداد در کلاس خود، هم‌چنان مورد توجه مردم کشورمان قرار دارد. باید قبول کنیم، آنچه فروش نسبتا خوب لیفان X60 در فارس عوعو را تعهد می‌کند، گاز پینه ظاهری یا کیفیت عالی در برگ فنی نیست، بلکه بازاریابی صحیح شرکت وارد کننده و كاربرد از سامان چی در رسته درونی و بیرونی است.

از یک سو، مالیات و مالیات‌های كلان بر خودروهای وارداتی، قیمت مدل‌های کره‌ای و ژاپنی را به چندصد میلیون تومن می‌رساند و از سویی دیگر، تنوع بالا ولی حق گزینش برای بایع ایرانی، مرتب نیست. تولیدکنندگان خارجی هم، توجهی به نیاز مصرف‌کننده ندارند و حتی با وجود عطش بازارچه برای کراس‌اورهای سایز متوسط، محصولی در این کلاس بدنه ندارند.

گروه لیفان، یکی از شرکت‌های با دیرینه در صنعت ماشین و موتورسیکلت چین‌ است. سال ۱۹۹۲، با اطمینان اولیه‌ی ۲۰۰ هزار یوآن (۳۰ هزار دلار)، شرکت موتورسیکلت‌سازی لیفان شکل گرفت و به سرعت، با ساخت پیشرانه‌ی خودرو، آبادانی پیدا کرد. در سال ۲۰۰۷ و تنها ۱۵ سال پس از ساختن اولیه، پراشیده پیدایش سالیانه‌ی امتعه محصولات لیفان به ارزش ۱۲.۶ هزارمیلیون یوآن (۱.۸۸ میلیارد دلار) رسید و مدتی بعد عرض آشكار شد، ارزش صادرات لیفان در سال، به عدد ۴۱۰ هزارهزار دلار، مكلف است. خودروهای لیفان، در ۵۱ کشور دنیا با نمایندگی فعال، فروخته می‌شوند و موتورسیکلت‌های این برند، در اروپا، کانادا و مکزیک هم، قابل خرید هستند. افزون بر کرمان سواری در ایران، خطوط تاسیس خودروهای لیفان در جمهوری آذربایجان، مصر، اتیوپی، روسیه و اروگوئه تكاپو می‌کنند.

مشخصات فنی لیفان X60

در سبد لیفان چین، ۱۵ وهله بر وجود دارد که  ۲ مدل سدان، ۵ کراس‌اور، ۴ نسخه ون و وانت تجاری، ۳ خودروی تمام برقی و یک مدل استیشن واگن خانوادگی را شامل می‌شود. لیفان X60، یکی از قدیمی‌ترین مصحولات حاضر در خط كون شرکت صانع و ابتدایی کراس‌اور این برند، منظور می‌شود. این خودرو، سال ۲۰۱۱ رونمایی شد و با فیس‌لیفت‌ جزئی در سال ۲۰۱۵، بروزرسانی شد. مدل جدید این خودرو، باز هم یک فیس‌لیفت از نسخه‌ی نخستین و انتهایی لحاظ می‌شود اما با تغییرات وسیع و كم عرض ارشد در چراغ‌های اصلی، جلوپنجره و سپرها، چند ماه دیگر وارد بازارهای جهانی خواهد شد. در این مطلب، از پرتره ها هر سه مدل مصرف شده است که شامل نمونه‌ی پایه با جلوپنجره‌ی ساده، فیس‌لیفت ۲۰۱۵ با جلوپنجره‌ی دارای خطوط عمودی و نسخه‌ی جدید می‌شود.

طراحی بدنه

تقریبا از سال ۱۳۹۶ به بعد، جمع نمونه‌های لیفان X60 که در پارس عرضه شدند، بروزرسانی شده و دارای جلوپنجره‌ی مدل ۲۰۱۵ هستند. این نسخه، با خطوط عمودی کروم و براق در فضای بین چراغ‌ها، با تمایز واضحی نسبت به نسخه‌ی قدیمی که از خطوط افقی استفاده می‌کرد، قابل تمییز است. فراتر از این، مدل‌های قبل و بعد از ۱۳۹۶، تفاوتی با یکدیگر ندارند. از سویی دیگر، مدل جدید لیفان X60 که به عنوان مدل ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد، دارای نکات بسیار جالبی برای علاقه‌مندان صنعت خودروسازی و خصوصا شرکت‌های ایرانی است. با نگاهی به این اتومبیل می‌فهمیم که با دست كم مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه و كاربرد از یک پلت‌فرم قدیمی، می‌توان نمای ظاهری یک کراس‌اور اقتصادی را مستحیل کرد و دست کم، محصولی جذاب‌تر و مشتری‌پسندتر، نمایش داد.

مشخصات فنی لیفان X60

در نمای روبرو، لیفان X60 دارای چراغ‌های کشیده با الگویی شبیه به بال مرغ است که حدود یک دهه قبل، شدیدا مورد توجه خودروسازان آسیایی، خصوصا هیوندای بود. این بخش، آزاد از دیگر اجزا، ظاهر خوبی دارد و با کمی تورفتگی در بدنه، حس یک کراس‌اور اسپرت را به تماشاچی القا می‌کند. برازنده با چراغ‌های اصلی، جلوپنجره هم دارای نمای بیضی شکل با کشیدگی به سمت پی است که با خطوط عمودی در مدل جدید، تهاجمی‌تر به نظر می‌سد و اصطلاحا به سبک پانامریکانا (استفاده شده در محصولات اسپرت مرسدس بنز AMG، مثل مرسدس GT R) مانندگی دارد.

 

مطلب پیشنهادی

عکس کوییک محصول جدید سایپا

عکس کوییک محصول جدید سایپا ۹۶ + قیمت و مشخصات فنی

عکس کوییک محصول جدید سایپا ۹۶ + قیمت و مشخصات فنی عکس کوییک محصول جدید …