خانه / خبرهای جذاب و دست اول / اطلاع رسانی / سهام عدالت به چه کسانی تعلق میگیرد و میزان سود سهام عدالت چقدر است سال ۹۶
سهام عدالت به چه کسانی تعلق میگیرد

سهام عدالت به چه کسانی تعلق میگیرد و میزان سود سهام عدالت چقدر است سال ۹۶

سهام عدالت به چه کسانی تعلق میگیرد و میزان سود سهام عدالت چقدر است سال ۹۶

سهام عدالت به چه کسانی تعلق میگیرد

سهام عدالت به چه کسانی تعلق میگیرد

سهام عدالت درمیان طرح‌های اقتصادی دولتی که با شعار حمایت از فقرها کارگران و افراد کم درامد در اجرایی ایران شده، اهمیت بسیاری یافته و به دفعات دست گرم حمایت مسئولان را بر شانه‌های خود احساس کرده است.دراین بخش از سایت جذاب ۹۸ سهام عدالت به چه کسانی تعلق میگیرد بررسی می شود.

میزان سود سهام عدالت چقدر است

در حال حاضر ارزش بازار برگه‌های یک میلیونی سهام عدالت مشمولین، حدود ۲ میلیون تومان است که سود سالانه آنها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود که مشمولین از سال آینده و در سالیان آتی در صورت نگه داشتن سهام خود، می‌توانند از آن بهر مند شوند.

در واقع پس از صدور صورتحساب‌های سهام عدالت، مشمولان مطلع می‌شوند که تاکنون چه میزان سود از شرکت‌ها بابت قیمت سهام به خزانه دولت واریز شده است که در زمان آزادسازی به همان میزان سهم برای آنها آزاد می‌شود. ولی مشمولان می‌توانند مابه التفاوت پرداخت سود و تسویه ارزش سهام را به‌عنوان آورده نقدی پرداخت کنند تا سهام آنها به صورت کامل آزاد شود که برای این کار تا مهر ماه سال آینده فرصت دارند.

سهام عدالت به چه کسانی تعلق میگیرد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در رابطه با استفاده از این سامانه گفت: تا ۱۰۰ روز نخست راه‌اندازی سایت بر اساس رقم یکان کد ملی (رقم سمت راست کدملی)، مشمول، باید در روزهای خاصی به این سامانه مراجعه شود. برای مثال اگر سامانه در روز ۱۶ اسفند افتتاح شد، تنها مشمولین با کد ملی که آخرین رقم سمت راست آن ۶ است،می‌توانند صورتحساب خود را دریافت کنند و در روز بعد از آن یعنی ۱۷ اسفند، مشمولین با رقم ۷ در یکان کد ملی خود می‌توانند از سامانه استفاده کنند.

اما پس از اتمام ۱۰ روز سامانه برای تمام افراد باز خواهد بود و همه می‌توانند از آن استفاده کنند. به گفته وی برای ورود به سایت تنها به کد ملی نیاز است و برگه‌هایی که در زمان ثبت‌نام به آنها داده شده هیچ ارزشی ندارد و نیازی به آن نیست. پوری‌حسینی با اشاره به مراحل استفاده از این سامانه گفت: پس از وارد کردن کد ملی سامانه چند سؤال برای احراز هویت استفاده‌کننده خواهد پرسید تا به اطمینان برسد که شخص استفاده‌کننده خود مشمول است.

این سامانه تنها از داخل کشور قابل دسترسی است. علاوه براین افرادی که از فیلترشکن استفاده می‌کنند امکان دیدن این سامانه را ندارند، بنابراین باید قبل از مراجعه به سامان سهام عدالت اقدام به غیرفعال کردن آن کنند.

مطلب پیشنهادی

میزان یارانه اسفند ماه 95 چقدر است

میزان یارانه اسفند ماه ۹۵ چقدر است | میزان و تاریخ واریز یارانه اسفند ماه ۱۳۹۵

میزان یارانه اسفند ماه ۹۵ چقدر است  تاریخ واریز و مبلغ یارانه اسفند ماه ۱۳۹۵

2 دیدگاه

  1. میخوام ندن اخه ۲۰۰هزارم پوله خجالت نمیکشن واقعان که خدا ازتون نگزره شما که مارو محتاج کردین

    • چرا به همه نمیدن
      چرا برای ثبت نام به صورت شفاف اطلاع رسانی نمیشود ما اصلا نمیدانیم به کجا باید مراجعه کنیم آیا به همه تعلق میگیرد
      لطفآ مرا راهنمایی کنیدبرای دریافت کارت سهام عدالت ازکجا باید شروع کنم وبه کجا مراجعه کنم ۶۲سالمه وباز نشسته و مستمری بگیر تامین اجتمایی هستم -باتشکر