خانه / اخبار فناوری / تاثیر المان های شهری بر روی رفاه شهروندان
المان های شهری
المان های شهری

تاثیر المان های شهری بر روی رفاه شهروندان

استفاده از المان های شهری یکی از اقداماتی است که می توان برای بهبود و رشد شهر از آن ها بهره برد، این المان ها در موارد بسیار زیادی می تواند امنیت و آرامش را ایجاد کن، بگذارید کمی دقیق تر شویم در اصطلاح المان شهری تمامی صندلی ها، مبلمان شهری، تابلو ها و موارد دیگر را شامل می شود. این المان ها می تواند بسیاری از کارها را برای برای افراد جامعه آسان نماید. برای مثال استفاده از برج نوری می تواند برای بسیاری از محیط های باز و پارک ها از آن ها استفاده کرد، با به کارگیری از این برج نوری می توان از آن ها استفاده کرد.

یکی از نکات بسیار که قابل لمس و ملموس از این المان های شهری در زمان نوروز است بسیاری از مبلمان های شهری  را می توان در فصل بهار شاهد بود. این وسایل از سفره هفت سین گرفته تا شمایل و گل کاری های میادن می تواند روحیه و نشاط افراد جامعه را بالا ببرد.

تلوزیون های شهری همان تلوزیون های LED  می باشند که مقیاس های بسیار بزرگتری دارند و برای فضای شهری طراحی شده اند و در فضاهایی مانند میدان های شهر و پاساژهای تجاری از این تلوزیون ها استفاده می شود. این تلویزیون ها در ترافیک های شهری بسیار مشاهده می شوند و کاربرد های فراونی در این زمینه دارند.

المان های شهری
المان های شهری

این تلوزیون ها از کنار هم قرار گرفتن چندین تلوزیون به صورت کابینت در کنار هم شکل میگیرند و در تمام های فضاهایی که محیط آن فراهم باشد استفاده می شود. این تلوزیون ها با توجه به کاربرد آنها با ابعاد گوناگون ارائه می شود. در کنار این موراد باید به این مسئه توجه داشته باشید که قیمت تلوزیون شهری  با توجه به ابعاد آن تغییر پیدا خواهد کرد و باید قبل از اینکه تصمیم به خریدار این تلوزیون نمایید در مورد ابعاد آن مطمئن شوید.در ادامه با وبسایت جذاب ۹۸ همراه باشید تا به بررسی تاثیر المان های شهری بر روی رفاه شهروندان بپردازیم.

یکی از مشکلاتی که در مورد این تلوزیون ها وجود دارد این است که به دلیل اینکه ایعاد این تلوزیون ها بسیار بزرگ است در حمل و نقل آن مشکلاتی پیش خواهد آمد. این تلوزیون ها در کنار هم  قرار گرفتن یک تلوزیون بسیار بزرگ شهری را به وجود می آورند.

این تلوزیون ها از قسمت های متفاوتی تشکیل شده اند و به شکل ماتریسی به هم اتصال پیدا کرده اند. این تلوزیون با دستگاه ی به نام پروسسور هماهنگی بین پنل های خود را اعمال می کند و در آخر به وسیله ی نرم  افزاری در پنل های مختلف هماهنگ می شود.

کاربرد اصلی تلوزیون های شهری

این تلوزیون های برای مکان های بسیار بزرگ طراحی شده است تا تمام افرادی که در محیط مورد نظر حضور دارند بتوانند به راحتی از تصاویر و اسلاید هایی که به وسیله ی این تلوزیون نمایش اده می شود، مشاهده نمایند. از این تلوزیون معمولا در مکان های مانند استادیوم ها و بیلبورد های تبلیغاتی استفاده می کند. این تلوزیون های کاربرد های موقتی نیز دارند و از آنها برای جشن ها و مراسم ها به عنوان پخش کننده ی اصلی بر روی استیج مراسم استفاده می شود.

المان های شهری
المان های شهری

نکته ای که در مورد این تلوزیون ها وجود دارد این است که این تلوزیون ها به دلیل مقیاس بسیار بزرگی که دارند دارای قیمت بسیار بالایی می باشند، به همین دلیل افرادی که قصد خرید این تلوزیون ها را دارند ترجیح می دهند از نمونه موقتی آن برای فضاهایی مانند نمایشگاه ها و همایش های خود استفاده نمایند.

افرادی که معمولا مدیر نمایشگاه ها و استادیوم ها می باشند، در کنار خرید این تلوزیون ها، پروژکتورهای LED نیز خریداری می نمایند و نور مورد نیاز برای فضای خود را تامین می نمایند. این پروژکتورها در کیفیت های و مدل های گوناگون توسط شرکت هایی که این وسایل را عرضه می کنند قابل خرید و سفارش می باشد.

اسکوبردهای تبلیغاتی

اسکوربرد های تبلیغاتی گونه ی دیگری از تلوزیون شهری می باشند که به عنوان یکی از قویترین ابزار اطلاع رسانی شاخته می شوند. از این تلوزیون های شهری می توان برای پخش فیلم، عکس، و تیزر تبلیغاتی استفاده کرد. به دلیل وجود جذابیت در این نمایشگرها، حامیان مشاغل و سازمان های مختلفی برای انجام تبلیغات خود در فضاهایی مانند کنار زمین ورزشگاه ها و جهت نمایش دادن نتایج مسابقات، از این نمایشگر استفاده می نمایند.

المان های شهری
المان های شهری

تلوزیون شهری پارک ها و مکان های عمومی

تلوزیون های شهری به دلیل مقیاس بسیار بزرگی که دارند برای اطلاع رسانی و تبلیغات تجاری و فرهنگی بسیار مناسب خواهند بود. از این تلوزیون در محل های مانند پارک ها و فضاهای عمومی که نیاز به تلوزیون شهری دارند، برای پخش پیام های شهروندی و فرهنگی و مذهبی که جز آگهی های غیر تجاری محسوب می شوند استفاده ی شود. این تلوزیون ها در این مکان ها دارای جذابیت بسیار بالایی می باشند، به دلیل اینکه در کنار تفریح و اوقات فراغت، کسانی که در این چنین مکان هایی حضور دارند می تواند در کنار فضای سبز حوضچه تعویه شده، به تماشای فیلم یا سریال مورد علاقه ی خود بپردازند.

منبع: http://jazab98.ir

مطلب پیشنهادی

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

به چه صورت در گوشی آیفون از پیام ها نسخه پشتیبان بگیریم

اگر به دنبال تلفن همراه مناسبی برای خود می گردید آیفون می تواند گوشی هوشمند …