خانه / اخبار فناوری / اخبار خودرو / جادارترین مدل های هاچ بک دنیا
جادارترین مدل های هاچ بک دنیا

جادارترین مدل های هاچ بک دنیا

گاهی عهد احوال محافظت کورکورانه، منجر به تصمیم‌های نادرست می‌شود. این روزها صنعت خودروسازی در آزادگی خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اور کامپکت و کوچک است. تخمیناً تمام شرکت‌های خودروسازی ماجد جهان، حداقل یک مدل در این کلاس عرضه می‌کنند که قیمت پایه‌ی آن‌ها، در محدوده‌ی ۲۰ هزار دلار است. قیمت رقابتی در کنار محبوبیت مجازی کراس‌اورها در نگاه عموم جامعه، مورد شاهد بارز غرض نادرست است. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد جادارترین مدل های هاچ بک دنیا بیشتر صحبت می کنیم.

جادارترین مدل های هاچ بک دنیا

شرکت‌های هیوندای، هوندا، کیا، مزدا، شورولت و فورد علاوه بر عرضه‌ی کراس‌اورهای متنوع، تولیدکننده‌ی هاچ‌بک‌های جذاب با فضای بار بالا نیز هستند. یقیناً محصولات هاچ‌بک این برندها در مقابله با کراس‌اورهای با سایز مشابه، بسته عقب بزرگ‌تری در اصالت دارند. این مورد را در کنار خودرو بهتر، فرمان‌پذیری اسپرت‌، قوای محرکه‌ی تواناتر و مصرف سوخت پایین‌تر قرار دهید تا ارزش هاچ‌بک‌ها در جلو کراس‌اورهای متماثل قابل درک شود. در دنباله ۶ مدل هاچ‌بک یكسان که در برابری با کراس‌اور‌های با بعدها قرین فضای بار بیشتری دارند، معرفی می‌شوند.

هوندا سیویک

کراس اور هوندا HR-V یکی از جادارترین صندوق‌های این کلاس را دارد، اما در مواجه نزد باجی هاچ‌بک خود، محض این كه بسیار هم واسع نیست. نسل جدید سیویک یکی از سریع‌ترین و خوش ساخت‌ترین هاچ‌بک‌های بازار است که با فضای كم بها قوطی عقب، کاملاً از کراس‌اورهای هم رده برتر خواهد بود. حتماً با خواب كردن خوابانیدن و بیدار كردن از كار انداختن صندلی‌های ردیف دوم، هوندا HR-V به ۱۶۶۵ لیتر فضا دست می‌یابد که در برابرسازی با ۱۳۰۸ لیتر سیویک، بسیار است. با این‌حال سیویک در فراوانی از بخش‌ها عملکرد بهتری دارد و تشت قیمت حدود ۵۰۰ دلار بین این دو مدل، برای خرید HR-V تشریح کافی نیست.

فورد فوکوس

کراس اور فورد اکواسپرت (EcoSport) در حالت خم بودن صندلی‌های عقب، بیش از ۱۴۰۰ لیتر فضای بار در وارستگی و اسارت می‌گذارد اما در حالی طبیعی، فقط ۵۹۲ لیتر فضا در قوطی عقب این کراس اور آمریکایی وجود دارد. در متساوی فورد فوکوس با پیشرانه‌ی بهتر و کم‌مصرف‌تر، موتور به‌مراتب اسپرت‌تر، حدود ۲ هزار دلار قیمت کمتر و فضای اكثر تیركش عقب قرار ملول است. علاوه بر این نسل جدید فوکوس حتی فضای بار بیشتری در آزادگی قرار می‌دهد که حقیقتاً برتری دادن کراس اور به آن مشکل است.

جادارترین مدل های هاچ بک دنیا

کیا فورته ۵

با اینکه مدل هاچ‌بک کیا سراتو (فورته ۵) زیاد پرفروش نیست، اما در برابر کراس‌اور کوچک سول (Soul) فضای بار متجاوز بیشتری دارد. افزایش بر این با تعطیل كردن صندلی‌های ردیف دوم سراتو هاچ‌بک، فضایی باری حدود ۱۵۹۶ لیتر ایجاد می‌شود که نیز از کیا سول بیشتر است. حتماً قیمت پایه سراتو حدود ۲ هزار دلار بسیار از سول است که می‌توان عامل مهمی برای نخریدن آن باشد.

شورلت کروز

کراس اور شورولت ترکس (Trax) در مواجه نزد هاچ‌بک کروز (Cruz) این برند آمریکایی فضای بیش کمتری در تیركش عقب دارد. با خواباندن صندلی‌های ردیف دوم، فضای بار ترکس به ۱۳۷۰ لیتر اضافه پیدا می‌کند، اما با توجه به قیمت مشابه، مصرف کمتر هاچ‌بک کروز و مسلماً فضای بار ۱۳۴۲ لیتری در حالت خم شدن صندلی‌های ردیف دوم، ارزش ترکس زیاد قابل توجه نیست

جادارترین مدل های هاچ بک دنیا

مزدا CX-3

هیچکدام از دو مدل هاچ‌بک مزدا ۳ و کراس‌اور CX-3 عضو فهرست جادارترین خودروهای رسته نیستند، اما تفارق فضای جعبه عقب بین این دو مرتبه مزدا حقیقتاً قابل توجه است. در حالت خفته بودن صندلی‌های ردیف عقب نیز، مزدا ۳ با فضای بار ۱۳۳۴ لیتر از CX-3 با فضای بار ۱۲۶۰ همچنان جادارتر است. افزون بر این، قیمت پایه‌ی مزدا ۳ هم حدود یک هزار دلار کمتر از کراس اور CX-3 است.

مطلب پیشنهادی

عکس کوییک محصول جدید سایپا

عکس کوییک محصول جدید سایپا ۹۶ + قیمت و مشخصات فنی

عکس کوییک محصول جدید سایپا ۹۶ + قیمت و مشخصات فنی عکس کوییک محصول جدید …