خانه / مطالب و دانستنی ها / مردم کدام کشور سالم ترین تغذیه را دارند
غذاهای سالم
غذاهای سالم

مردم کدام کشور سالم ترین تغذیه را دارند

تغذیه یکی از مهمترین نکات در زندگی روزمره می باشد و می توان گفت سلامتی جامعه به این نکته اساسی بستگی دارد، بسیاری از کشور های دنیا با رعایت این برنامه غذایی توانسته اند هزینه های درمانی خود را کاهش دهند. با بررسی این که مردم کدام کشور ها سالم ترین تغذیه را دارند در این بخش از سری مقالات مطالب و دانستنی ها با ما همراه باشید.

غذاهای سالم
غذاهای سالم

تغذیه نامناسب اخیرا در کشور ما بسیار افزایش یافته است و غذاهای فست فود با کیفیت پایین در بین مردم عرضه می شود و مردم به خاطر طعم های مصنوعی به سمت این غذاها کشیده می شوند، در ادامه می خواهیم کشورهایی که در این عرصه موفق بوده اند را برای شما بیان کنیم، تا بتوانیم با الگوگیری از  تجربات آنها ما نیز جامعه سالم تر داشته باشیم و توانیم شادابی را در جامعه حفظ کنیم.

سرزمین آفتاب تابان

باید گفت اولین کشور در میان این لیست به کشور کهن ژاپن تعلق گرفته است، این کشور به خاطر موقعیت جغرافیایی که دارد ودسترسی مناسب به اقیانوس، برنامه تغذیه خود را بر روی آبزیان گذاشته است، در کنار آن استفاده از سبزیجات تازه میانگین طول عمر افراد این کشور بالا برده و سن امید به زندگی در این کور بالغ بر ۸۰ سال می باشد. استفاده از مواد بخار پز به جای سرخ کردنی دیگر عامل این شادابی و طراوت می باشد.

غذاهای سالم
غذاهای سالم

کشور سنگاپور

۸۰ درصد از تغذیه مردم این کشور را برنج تشکیل می دهد. مردم سنگاپور برنج را به همراه مقدار زیادی سبزیجات می خورند و ماهی و گوشت که به عنوان منابع اصلی پروتئینی در این تمام فرهنگ ها هست در میز این کشور  کمتر یافت می شود، نرخ چاقی در این کشور کمتر از ۲ درصد می باشدو امید به زندگی در این کشور در حدود ۸۰ سال می باشد.

غذاهای سالم
غذاهای سالم

کشور پهناور چین

رژیم مردم این کشور از غذاهای مختلفی همچون سبزیجات مختلف،حبوبات و غلات تشکیل شده است.، غذای مردم این کشور اغلب از سبزیجاتی همچون کلم چینی، ترب سفید و سیر تشکیل شده است، این مواد به صورتی طبخ می شوند که تمام خواص آن حفظ می شود و سرخ کردن مواد در مقدار خیلی کمی در این دستورات غذایی وجود دارد، تحقیقات نشان داده است که نرخ امید به زندگی در بین مردم چین در حدود ۷۳ سال است.

غذاهای سالم
غذاهای سالم

کشور فرانسه

مردم این کشور اغلب از غذاهای با طبخ روغن کم و روش های سالمی مانند آبپز و بخار پز استفاده می کنند مصرف روزانه ژنیر چرب درست است که باعث چاقی و افزایش وزن می شود اما مردم این کشور در هر وعده غذایی مقدار کمی ازآن را مصرف می کنند. نرخ چاقی در بین فرانسوی ها در حدود ۶ درصد بوده و امید به زندگی در حدود ۸۰ سال می باشد.

غذاهای سالم
غذاهای سالم

کشور سوئد

رژیم اصلی مردم این کشور بر پایه محصولات لبنی است، علاوه بر این مردم این کشور از غلات ، ماهی و توت ها بسیار استفاده می کنند، همانطور که گفتیم مصرف ماهی روغنی همچون ماهی آزاد و شاه ماهی برای سلامتی و سیستم قلبی بسیر مفید بوده و ورزش کردن یکی از عادات بسیار تاثیر گذار در سلامت این مردم می باشد.براساس تحقیقات نرخ چاقی در بین مردم سوئد در حدود ۱۰ درصد می باشدو امید به زندگی نیز در میان آنها در حدود ۸۰ سال است.

مطلب پیشنهادی

رفتارهای نامناسب در سفر با هواپیما

رفتارهای نامناسب در سفر با هواپیما

این روزها و به لطف خطوط چرند رخیص اهمیت اعتبار که رفتن از سقف ای …